Aktualności

Rynek ubezpieczeń: Krótkie interludium

Ubezpieczeniowym wydarzeniem numer jeden ostatnich dni w branży asekuracyjnej były zmiany kadrowe w radzie nadzorczej PZU SA. Wymiana w sumie siedmiu członków RN była tylko wstępem do części zasadniczej, czyli roszad kadrowych w zarządzie spółki, z wyborem nowego prezesa na czele. Według ostatnich wypowiedzi ministra skarbu, czyli wiodącego akcjonariusza, osoba nowego szefa zakładu ma „usatysfakcjonować rynek”. Na rynku pojawiły się też spekulacje dotyczące obsady zarządu PZU SA. Według branżowych źródeł informacji „Gazety Ubezpieczeniowej” członkiem zarządu ubezpieczyciela może zostać jeden z nieco zapomnianych menedżerów ubezpieczeniowych, który we wrześniu ubiegłego roku przypomniał o swoim istnieniu.
Będzie pozew zbiorowy ws. zmian OFEWśród pozostałych wydarzeń minionego tygodnia uwagę zwracało potwierdzenie decyzji Sądu Apelacyjnego w sprawie pozwu zbiorowego dotyczącego zmian w systemie emerytalnym. Niespodzianką było to, że choć powszechna opinia skazywała wystąpienie grupy powodów na porażkę, to SA prawomocnie dopuścił możliwość złożenia takiego pozwu.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 3 z datą wydawniczą 19 stycznia.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.