Aktualności

Rynek ubezpieczeń: Kolejna próba podboju rynku zdrowotnego

Mimo stale rosnącej wartości przypisu składki ubezpieczeniowy biznes zdrowotny wciąż jest tylko jedną z nisz polskiego rynku ubezpieczeń. Mimo to zakłady nie ustają w próbach „wyciśnięcia” jak najwyższych przychodów z tego segmentu.

Jednym z najważniejszych wydarzeń ostatniego tygodnia w ubezpieczeniach była prezentacja planów działalności PZU w obszarze zdrowotnym. Największy polski ubezpieczyciel zamierza połączyć świadczenia finansowe ze świadczeniami opieki medycznej. W realizacji tych celów mają pomóc m.in. nowe produkty, jak ostatnio wprowadzony do portfela pakiet polis od najcięższych chorób cywilizacyjnych „PZU Na Życie i Zdrowie”, oraz nowo nabyte placówki medyczne.

Zurich nad WisłąPo latach zapowiedzi i oczekiwań rynek doczekał się ponownego wejścia Zurich Insurance Group do Polski. Jednak nie w takiej formie, jak oczekiwano. Szwajcarska grupa ubezpieczeniowa nie zdecydowała się bowiem na wznowienie działalności w naszym kraju, a jedynie otworzyła centrum finansowych usług wspólnych w Krakowie.

mfind razem z Onet-RAS PolskaWśród pozostałych wydarzeń minionego tygodnia uwagę zwracało rozpoczęcie strategicznej współpracy pomiędzy porównywarką ubezpieczeń mfind.pl a grupą Onet-RAS Polska – wydawcą m.in. „Faktu”, „Przeglądu Sportowego”, „Forbesa”, tytułów grupy Auto Świat oraz TopGear. W ramach partnerstwa obu podmiotów mechanizmy kalkulatora OC i AC zostały udostępnione na kilku stronach internetowych potentata medialnego.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 17 z datą wydawniczą 26 kwietnia.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.