Aktualności

Rynek ubezpieczeń: Jest źle, będzie jeszcze gorzej?

Opublikowana w raporcie Komisji Nadzoru Finansowego informacja o olbrzymich stratach w OC posiadaczy pojazdów mechanicznych wywołała sporo komentarzy przedstawicieli rynku ubezpieczeń. Co ciekawe, opinie ekspertów odnośnie do przyszłości segmentu nie były zbyt optymistyczne.

- Wytyczne KNF dotyczące likwidacji szkód i duży wzrost wypłat w szkodach osobowych przyczyniły się do największej straty na rynku OC w historii – stwierdził Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU).

- Informacje o ponad 1 mld zł straty na OC komunikacyjnym są niepokojące. To znak, że towarzystwa kalkulowały stawki poniżej kosztów. Mam nadzieję, że obserwowane podwyżki składek za OC, to sygnał zmiany takiego podejścia – stwierdziła Krystyna Krawczyk, dyrektor Wydziału Klienta Rynku Ubezpieczeniowo-Emerytalnego w Biurze Rzecznika Finansowego, w wypowiedzi cytowanej na facebookowym profilu RzF.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 12 z datą wydawniczą 22 marca.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.