Aktualności

Rynek ubezpieczeń: GrECo JLT coverholderem Lloyd’s

Pod koniec listopada ubiegłego roku GrECo JLT zostało autoryzowanym coverholderem Lloyd’s of London dla ubezpieczeń budowlano-montażowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma jest jedynym z około czterech tysięcy coverholderów autoryzowanych przez Lloyd’s mogącym objąć ryzyka projektów budowlanych i montażowych w tym regionie.

- Uzyskanie certyfikatu coverholdera Lloyd’s jest kolejnym logicznym krokiem naszej strategii. Potwierdza również, że jesteśmy specjalistą od ryzyk budowlano-montażowych i potrafimy sobie z nimi poradzić na wszystkich naszych rynkach w Europie Środkowej i Wschodniej – podkreślił Georg Winter, członek zarządu odpowiedzialny za Pion RIT (Risk and Insurance Technique) w Grupie GrECo JLT.

Obecnie certyfikat Lloyd’s obejmuje możliwość objęcia ochroną projektów budowlano-montażowych o wartości do 150 milionów euro na wszystkich 30 rynkach w Europie Środkowo-Wschodniej i na obszarze Wspólnoty Niepodległych Państw. Ponadto możliwe jest oferowanie pokrycia przed strajkami, rozruchami i zaburzeniami społecznymi (SRCC), jak również przed terroryzmem (w jednakowym wymiarze). GrECo JLT przyjmuje ryzyka zarówno w ramach ubezpieczeń bezpośrednich, jak i reasekuracji.

- Status coverholdera daje nam możliwości zaoferowania naszym klientom jeszcze lepszej ochrony ubezpieczeniowej oraz podkreśla kompetencje GrECo JLT w jednej z kluczowych dla nas branż, jaką jest budownictwo. Ważne jest też, że unikatowe rozwiązania wypracowane z rynkiem Lloyd’s będziemy mogli zaoferować w formie reasekuracji ubezpieczycielom zainteresowanym sektorem budowlanym w Polsce – zaznaczył Paweł Paluszyński, członek zarządu GrECo JLT Polska.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: GrECo JLT)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.