Aktualności

Rynek ubezpieczeń: Fairfax nowym właścicielem AIG Polska

18 października kanadyjski Fairfax Financial Holdings Limited (Fairfax) poinformował w komunikacie o zawarciu umowy z American International Group (AIG). Jej przedmiotem jest nabycie ubezpieczeniowych operacji AIG w Ameryce Łacińskiej i krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w tym także w Polsce.

W ramach transakcji wartej około 240 milionów dolarów Kanadyjczycy kupią ubezpieczeniowe aktywa AIG w krajach Ameryki Południowej (Argentynie, Chile, Kolumbii, Urugwaju, Wenezueli) i Turcji, a także operacje środkowoeuropejskie w Bułgarii, Czechach, na Węgrzech, w Polsce, Rumunii i na Słowacji. – Ta współpraca stanowi istotny krok naprzód w realizacji strategicznych priorytetów AIG, jak również Fairfax – powiedział Peter Hancock, prezes i dyrektor generalny AIG.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z nabycia od AIG grupy firm z Ameryki Łacińskiej oraz działalności w Europie Środkowo-Wschodniej i Turcji, które dołączą do rodziny Fairfax – powiedział Prem Watsa, prezes i dyrektor generalny Fairfax. Dodał, że przejęcie biznesu w Europie Środkowej i Wschodniej wpisuje się w ekspansję jego firmy w tym regionie i przyspieszy realizację planów Fairfax dotyczących długoterminowego wzrostu gospodarczego w krajach CEE.

Kanadyjczycy są obecni w Polsce już od ośmiu lat, kiedy to nabyli udziały w Polskim Towarzystwie Reasekuracji. Na przełomie 2014 i 2015 roku rozpoczęli ekspansję w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, nabywając operacje ubezpieczeniowe QBE Insurance Group w Czechach, na Węgrzech, Słowacji i na Ukrainie. To jeden z elementów agresywnego rozwoju Fairfax na rynkach ubezpieczeniowych. W styczniu tego roku firma podpisała umowę z greckim Eurobankiem, na mocy której za 316 mln euro nabyła 80% udziałów w ubezpieczeniowej spółce zależnej banku Eurolife ERB (trzeci pod względem wielkości ubezpieczyciel w Grecji).

AIG Polska działa w naszym kraju jako oddział AIG Europe Limited. Specjalizuje się w ubezpieczeniach dedykowanych korporacjom, klientom instytucjonalnym i osobom prywatnym. Jednymi najbardziej charakterystycznych produktów w ofercie firmy są programy ochrony na wypadek wystąpienia ryzyka terroryzmu, cyberpolisy i ubezpieczenia od finansowych konsekwencji szkód środowiskowych.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.