Aktualności

Rynek ubezpieczeń: Enea w TUW PZUW

TUW PZUW pozyskał kolejną dużą spółkę z udziałem Skarbu Państwa. Do towarzystwa przystąpił koncern energetyczny Enea. Podpisanie deklaracji członkowskiej nastąpiło podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, w obecności Dawida Jackiewicza, ministra skarbu państwa.

- Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych ma największy potencjał w ubezpieczaniu branży energetycznej. Wśród wielu korzyści, członkostwo w TUW zapewni Enei m.in. pełną transparentność w zakresie składki – powiedział Michał Krupiński, prezes PZU SA.

- Przystąpienie do towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych jest dowodem na konsekwentne wdrażanie projektów optymalizacyjnych. Mamy już pozytywne doświadczenia w zawieraniu ubezpieczeń w TUW PZUW i wiemy, że  współpraca ze sprawdzonym i doświadczonym partnerem zapewni solidne podstawy do uzyskania realnych oszczędności i stworzenia elastycznego, dopasowanego do naszych potrzeb programu ubezpieczeniowego – stwierdził Mikołaj Franzkowiak, wiceprezes Enei ds. finansowych.
W  ramach TUW PZU został  stworzony  związek wzajemności członkowskiej dedykowany Enei. Firma skorzysta z możliwości zawarcia umowy z towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych, którego stała się członkiem. Według PZU pozwoli to uzyskać nie tylko korzystne warunki, ale również skrócić proces zawierania ubezpieczenia.

Przystąpienie Enei do TUW PZUW wpisuje się we współpracę  strategicznych spółek Skarbu Państwa. Kwestia ta była jednym z tematów specjalnego panelu dyskusyjnego podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy zorganizowanego przez PZU, z udziałem szefów największych spółek Skarbu Państwa, w tym: Tauronu, Enei, Węglokoksu, Banku Gospodarstwa Krajowego, Gaz-System oraz PGE. Jak podała „Rzeczpospolita”*, w trakcie dyskusji Michał Krupiński deklarował, że PZU nie jest zwolennikiem zrywania współpracy podmiotów przystępujących do TUW z brokerami i chce, aby dalej doradzali klientom, nawet po ich akcesie do towarzystwa. Również prezes TUW PZUW Rafał Kiliński zapewnił „Rz”, iż chce pracować z brokerami, gdyż profesjonaliści do analizowania ryzyk są potrzebni.

PZUW nadal polujeEnea jest kolejnym dużym podmiotem z udziałem Skarbu Państwa, jaki zdecydował się na przystąpienie do TUW PZUW. W lipcu ubezpieczyciel informował o objęciu ochroną ubezpieczeniową PGE Polska Grupa Energetyczna. Wcześniej deklarację przystąpienia do towarzystwa podpisała kopalnia Lubelski Węgiel Bogdanka. Michał Krupiński deklarował w lipcu, że PZU liczy, iż jego TUW będzie podpisywać kolejne umowy ze spółkami z udziałem Skarbu Państwa oraz z podmiotami państwowymi, w tym szpitalami. Przyznał też, że prowadzone są zaawansowane rozmowy z innymi spółkami Skarbu Państwa na temat ubezpieczeń majątku w ramach TUW. Podczas wspomnianego powyżej panelu Remigiusz Nowakowski, prezes Tauron zapowiedział, że we wrześniu do dwóch spółek jego firmy należących już do TUW dołączą kolejne. Z kolei Włodzimierz Kocon, wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego przyznał, że trwają rozmowy na temat przystąpienia BGK do PZUW.

*„Rzeczpospolita” z 8 września, Mateusz Pawlak „Rajd PZU na spółki państwowe nie zwalnia tempa ” pod adresem:
http://www.rp.pl/...
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.