Aktualności

Rynek ubezpieczeń: Colonnade Insurance ruszy 1 lipca

Od soboty 1 lipca z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka AIG. Zamiast niej oddział będzie funkcjonować pod szyldem Colonnade Insurance. To pokłosie umowy zawartej w październiku ubiegłego roku pomiędzy Fairfax Financial Holdings Limited a American International Group, na mocy której kanadyjska firma nabyła ubezpieczeniowe operacje AIG w Ameryce Łacińskiej i krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w tym także w Polsce.

Ubezpieczyciel oficjalnie zainauguruje swoją działalność 5 lipca. Przedstawi wówczas informacje na temat strategii firmy, planów jej rozwoju oraz budowy nowej, lokalnie zarządzanej organizacji. W prezentacji udział weźmie Peter Csakvari, Chief Operating Officer Colonnade Insurance w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, który przekaże informacje na temat Colonnade w Europie oraz właściciela spółki, holdingu Fairfax. Z kolei Paweł Holnicki-Szulc, obecny dyrektor zarządzający AIG Europe Limited Oddział w Polsce, który będzie również kierować polskim oddziałem Colonnade Insurance, przedstawi szczegóły informacje dotyczące działalności oddziału i jego oferty.

- AIG od niemal 100 lat na świecie i ponad 25 lat w Polsce przygotowywało firmy, zarządy i menadżerów ryzyka na to, co nowe i w dużej mierze nieprzewidywalne. Dzięki zespołowi specjalistów i ekspertów, z wyprzedzeniem identyfikowaliśmy trendy i narastające zagrożenia, przed którymi ostrzegaliśmy naszych klientów. Chcemy, aby te aktywa i wartości stanowiły kapitał polskiego oddziału Colonnade Insurance – powiedział Paweł Holnicki-Szulc.

W październiku 2016 r. ogłoszono partnerstwo strategiczne pomiędzy Fairfax Financial Holdings Limited (Fairfax) z American International Group (AIG). Umowa obejmuje m.in. zakup aktywów operacyjnych i praw do przedłużania umów w Bułgarii, Czechach, Węgrzech, Polsce, Rumunii i Słowacji. Po zakończeniu procesu transformacji, Fairfax stanie się strategicznym partnerem sieciowym wspierającym międzynarodowych klientów AIG w tych krajach. Fairfax będzie działało w Polsce przez oddział Colonnade Insurance pod marką Colonnade.

Colonnade Insurance jest należącą wyłącznie do Fairfax spółką ubezpieczeń majątkowych. Jej siedziba mieści się w Luksemburgu. Obecnie działa poprzez oddziały w Czechach, na Węgrzech, Słowacji oraz spółkę zależną na Ukrainie.

Kanadyjczycy są obecni w Polsce już od ośmiu lat, kiedy to nabyli udziały w Polskim Towarzystwie Reasekuracji. Na przełomie 2014 i 2015 roku rozpoczęli ekspansję w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, nabywając operacje ubezpieczeniowe QBE Insurance Group w Czechach, na Węgrzech, Słowacji i na Ukrainie. To jeden z elementów agresywnego rozwoju Fairfax na rynkach ubezpieczeniowych. W styczniu ub. roku firma podpisała umowę z greckim Eurobankiem, na mocy której za 316 mln euro nabyła 80% udziałów w ubezpieczeniowej spółce zależnej banku Eurolife ERB (trzeci pod względem wielkości ubezpieczyciel w Grecji).
AM, news@gu.com.pl
(źródło: AIG, gu.com.pl)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.