Aktualności

Rynek ubezpieczeń: Branża na jałowym biegu

Od dwóch tygodni aktywność polskiego rynku ubezpieczeń uległa bardzo wyraźnemu spowolnieniu. Tę stagnację z rzadka przerywają doniesienia o kolejnych decyzjach personalnych czy publikacje różnego rodzaju zestawień.

Mimo że za nami już prawie dwa miesiące nowego roku, to branżowe publikacje podsumowujące różne aspekty 2015 r. można policzyć na palcach jednej ręki. I to głównie za sprawą zaprezentowanych ostatnio raportów Consultii i Expandera, poświęconych ubiegłorocznym rezultatom sprzedażowym obu pośredników w obszarze produktów ochronnych. Pierwsza z firm pochwaliła się znaczącym wzrostem przypisu, co umożliwiło jej realizację planów przyjętych na miniony rok. Z kolei ta należąca do Avivy zanotowała w 2015 r. rekord sprzedaży ubezpieczeń, choć wynik, który pozwolił jej na osiągnięcie historycznego rezultatu, trudno zaliczyć do imponujących.

Nowi członkowie Komisji Rewizyjnej PIUMiniony tydzień przedstawiał się dosyć skromnie, jeśli chodzi o roszady kadrowe we władzach podmiotów z branży asekuracyjnej, ale i tak doszło do kilku interesujących decyzji personalnych. Najważniejsze spośród nich dotyczyły składu Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Ubezpieczeń. Walne Zgromadzenie Członków PIU powołało w skład organu Adama Uszpolewicza, prezesa Avivy, i Sławomira Łopalewskiego, szefa PKO Ubezpieczenia. Ten ostatni już zadeklarował, że jako członek Komisji będzie koncentrował się na pracach nad poprawą wizerunku sektora. Oprócz tego należy wspomnieć o powołaniu dwóch nowych członków rady nadzorczej Link4 (jednym z nich został były szef towarzystwa, Roger Hodgkiss). Te nominacje pozwolą RN na szybkie powołanie nowego prezesa lidera polskiego segmentu direct.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 9 z datą wydawniczą 1 marca.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.