Aktualności

Rynek ubezpieczeń: Aviva coraz bardziej cyfrowa

Serwis online MojaAviva został wzbogacony o nową funkcjonalność – platformę online do zgłaszania szkód i roszczeń z AC. W październiku ubiegłego roku taką możliwość uzyskali posiadacze ubezpieczeń na życie. Działająca od stycznia opcja stanowi kolejny krok Avivy na drodze do wprowadzenia automatycznej likwidacji w innych segmentach produktów ochronnych oraz Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK).

MojaAviva to kluczowy element strategii cyfryzacji Avivy w Polsce, skierowany do klientów powszechnie korzystających z obsługi internetowej i mobilnej. Dostęp do bieżących informacji i korzystnych ofert oraz możliwość samoobsługi z każdego urządzenia – komputera, tabletu lub smartfona – ma zachęcać do częstszych kontaktów z zakładem. – MojąAvivę tworzymy dla klientów, którzy chcą zarządzać swoimi ubezpieczeniami online, łatwo kupować i przedłużać polisy bez ponownego wpisywania tych samych danych. Chcemy zwiększyć częstotliwość kontaktów z klientami, zachęcić do samoobsługi, proponując przy okazji dodatkowe produkty po korzystnych cenach – powiedział Adam Uszpolewicz, prezes Avivy.

Najnowszym rozwiązaniem cyfrowym wdrożonym przez Avivę jest platforma online do zgłaszania szkód i roszczeń przez klientów, dostępna dla użytkowników MojejAvivy. Od października ub.r. rozwiązanie obejmuje uproszczoną ścieżkę rejestracji i likwidacji roszczeń online dla wybranych świadczeń z ubezpieczeń na życie, takich jak narodziny/adopcja dziecka, śmierć bliskich (małżonek, rodzice, dziecko). Od stycznia zaś – uproszczoną ścieżkę rejestracji i likwidacji szkód komunikacyjnych z AC.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 9 z datą wydawniczą 25 lutego.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.