Aktualności

Rynek ubezpieczeń: Allianz Polska będzie zwalniać

21 stycznia Allianz Polska ogłosił, że zarządy towarzystw ubezpieczeń wchodzących w skład grupy oraz spółka Allianz Polska Services* podjęły decyzję o reorganizacji swoich struktur oraz wdrożeniu planu zwolnień grupowych. W sumie restrukturyzacją zostanie objętych do 300 osób.

- Polski rynek ubezpieczeniowy oraz otoczenie biznesowe zmieniają się w ostatnich latach w bardzo szybkim tempie. Rosną oczekiwania klientów, którzy chcą szybkiej i profesjonalnej obsługi, zmienia się otoczenie regulacyjne, a także narasta konkurencja cenowa wpływająca na rentowność branży. Jak wiele organizacji, stanęliśmy przed wyzwaniem przemyślenia na nowo naszego modelu biznesowego i sposobu działania, aby dostosować  się do nowej rzeczywistości rynkowej – powiedział Veit Stutz, prezes spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska.

- W ostatnich miesiącach przeprowadziliśmy wiele inicjatyw na rzecz uproszenia naszych procesów biznesowych np. poprzez ich cyfryzację. W ramach tego procesu musieliśmy również podjąć trudną decyzję o uproszczeniu naszych struktur, co jest przyczyną planowanych zwolnień. Wierzymy, że nowa organizacja pozwoli nam wzmocnić nasz biznes i być bardziej konkurencyjnym na dynamicznie zmieniającym się rynku ubezpieczeniowym, z pożytkiem dla naszych klientów i partnerów biznesowych – dodał.

Zmiany dotkną nawet 300 osóbAllianz podał, że osiągnięto już porozumienie z zakładową organizacją związkową działającą w TUiR Allianz Polska. Ma ono formę pisemną o treści zbliżonej do treści regulaminów zwolnień grupowych, jakie zostały wydane w wyniku konsultacji przeprowadzonych z przedstawicielami pracowników TU Allianz Życie Polska i Allianz Polska Services. Ubezpieczyciel poinformował również, że plan redukcji zatrudnienia dotyczy od 250 do 300 pracowników wszystkich trzech spółek łącznie. Z tej liczby część osób otrzyma wypowiedzenia zmieniające, a część wypowiedzenia definitywne. Przeprowadzenie procesu zwolnień ma nastąpić w pierwszym kwartale tego roku.

*podmiot pośredniczący w zawieraniu umów ubezpieczeń przez internet i telefon działającym na rzecz i w imieniu TUiR Allianz Polska.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.