Aktualności

Rozmowy bez Asekuracji: Odbiorcy docenili podcasty

W lutym ubiegłego roku wystartował autorski cykl podcastów „Gazety Ubezpieczeniowej” zatytułowany „Rozmowy bez Asekuracji”. Teraz przyszedł czas na pierwsze podsumowanie projektu.

– Mamy nadzieję, że pomysł się przyjmie i na stałe zagości w planie tygodnia słuchaczy –mówiła podczas inauguracji cyklu Aleksandra Emilia Wysocka, redaktor zarządzająca w „Gazecie Ubezpieczeniowej” i redaktor prowadząca „Rozmowy”. Dane dotyczące minionego roku, potwierdziły jej oczekiwania. Od 13 lutego do 19 grudnia 2018 roku opublikowano 46 odcinków (co wtorek), podczas których rozmawiano o różnych obszarach rynku ubezpieczeniowego. Programy miały łącznie 11 772 odsłuchań on-line. Dodatkowo „Rozmowy” zanotowały 3651 pobrań.
Największą słuchalność odnotował opublikowany 6 marca czwarty odcinek podcastu, zatytułowany „Jak skutecznie sprzedać grupówkę”. Gościem programu był Waldemar Poberejko, współwłaściciel multiagencji i twórca projektu Gruplowe.pl. Podczas rozmowy wskazywał najczęściej występujące u agentów blokady skutecznej sprzedaży „grupówek”. Tłumaczył też, jak postawić pierwsze kroki w świecie ubezpieczeń grupowych oraz jaki produkt wybrać na początek.

Na drugim miejscu uplasował się 37. odcinek „Rozmów bez Asekuracji” (lider zestawienia za wrzesień i październik) pt. „Sukces według OVB”, którego gościem był Artur Kijonka, prezes OVB. Okazją do rozmowy było 25 lat multiagencji w Polsce. Jubileusz skłonił Artura Kijonkę do podsumowania dotychczasowych osiągnięć multiagencji oraz przedstawienia wyzwań, jakie przed nią stoją. Prezes wyjaśnił także, jak odnieść sukces w OVB i co jest rzeczywistym produktem w tej firmie. Zdradził też autorski pomysł na APK (analizę potrzeb klienta). Gość „Rozmów” odpowiedział również na pytania o to, czy w świecie współczesnej dystrybucji jest miejsce na duże, wielopoziomowe sieci, czego młodzi ludzie szukają w ubezpieczeniach, dlaczego nie ma konkurencji między agentami i co czeka rynek w kolejnych latach.

Trzecie miejsce zajął najczęściej słuchany w sierpniu odcinek trzydziesty, zatytułowany „Po co agentowi porównywarka?”, dla którego inspiracją były przepisy nowej ustawy o dystrybucji ubezpieczeń nakładające na dystrybutorów m.in. obowiązek przeprowadzenia analizy potrzeb klienta i zaprezentowania mu całej dostępnej oferty ubezpieczeń. Gość podcastu, Daniel Palak z Comperii, tłumaczył, że w tym czasochłonnym procesie znaczącym ułatwieniem może być rozwiązanie bazujące na nowoczesnych technologiach – porównywarka transakcyjna. Dzięki niej dystrybutor może w ciągu kilku sekund sczytać dane z dowodu rejestracyjnego i wykorzystać w sposób automatyczny do wykonania kalkulacji w kilku, a nawet kilkunastu towarzystwach, bez konieczności wielokrotnego logowania się i ręcznego uzupełniania formularzy.

Tuż za podium uplasował się odcinek nr 32 zatytułowany „Jak wybrać sensowną polisę NNW dla dziecka?’. Goszczący w programie Grzegorz Gasiecki, właściciel multiagencji ProPlus, wyjaśniał m.in., czy ubezpieczenie, które oferuje szkoła, jest wystarczające. Odpowiedział też na pytanie o to, czy warto mieć dwie różne polisy, czy też może w ogóle zrezygnować z ubezpieczenia szkolnego. Grzegorz Gasiecki tłumaczył również, które elementy ochrony są naprawdę istotne, a które drugorzędne i w jakim kanale najlepiej kupić polisę.

Piąte miejsce w klasyfikacji słuchalności zajął natomiast odc. 31. zatytułowany „Ubezpieczenia na dwóch kółkach”. Tematem rozmowy red. Aleksandry Wysockiej z zaproszonymi gośćmi był Drugi Ubezpieczeniowy Rajd Rowerowy. Organizatorem sierpniowej imprezy była multiagencja Ubezpieczenia AZ. W zgodnej opinii stu pięćdziesięciu pięciu uczestników Rajdu (agenci, pracownicy multiagencji, menedżerowie, pracownicy towarzystw, prezesi i członkowie zarządów) był to najbardziej niezwykły kongres multiagencyjny w Polsce, który przełamał tradycyjną formułę tego typu spotkań. O tym, jak powstał pomysł na Rajd i o planach na przyszłość opowiedzieli pomysłodawcy wydarzenia – Marek Ogrodowski, właściciel Ubezpieczenia AZ i Kinga Ogrodowska, wiceprezes. Z kolei agenci Kamil Jelonkiewicz i Agata Fus podzielili się swoimi wrażeniami z rajdu.

Całość rozmów:
https://rozmowybezasekuracji.pl/...
https://rozmowybezasekuracji.pl/...
https://rozmowybezasekuracji.pl/...
https://rozmowybezasekuracji.pl/...
https://rozmowybezasekuracji.pl/...
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.