Aktualności

Rośnie liczba prywatnych polis zdrowotnych

Z danych zgromadzonych przez Polską Izbę Ubezpieczeń wynika, że w pierwszym kwartale tego roku kupiono prawie o jedną trzecią więcej prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Duży udział w tym wzroście miały umowy indywidualne.

Według obliczeń PIU, po pierwszym kwartale ochroną w ramach prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych objętych było ponad 1,2 mln Polaków – o 32% więcej niż rok wcześniej. Do ponad 114 mln zł wzrosła też składka z tego typu polis. – Co istotne, największa dynamika utrzymuje się w sprzedaży polis indywidualnych. Wielu klientów poszerza swoje dotychczasowe umowy ubezpieczenia na życie np. o polisy lekowe. Nie są to ubezpieczenia drogie, stąd wzrost liczby polis jest większy niż wzrost składki – mówi Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń ds. ubezpieczeń zdrowotnych.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 34 z datą wydawniczą 25 sierpnia.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.