Aktualności

Rekordowy wynik sprzedażowy PZU

2016 był rokiem, w którym Grupie PZU udało się osiągnąć rekordowy wzrost przypisu składki brutto. Zakładowi udał się również zwiększyć swoje zarobki.

- Ubiegły rok był pełen wyzwań, ambitnych projektów i znaczących sukcesów. Jest w nas pasja start–upu i siła giganta kapitałowego. Dobre wyniki finansowe PZU za 2016 rok to efekt konsekwentnie realizowanej strategii. Zgodnie z jej założeniami skoncentrowaliśmy się na budowaniu pozycji w obszarze naszej podstawowej działalności ubezpieczeniowej. Wykorzystując poprawiającą się sytuację na rynku oraz efektywne struktury, sprzedaliśmy ponad 700 tys. więcej ubezpieczeń komunikacyjnych niż w ubiegłym roku. W rezultacie nasz udział w rynku majątkowym wzrósł o 3,0 pp. r/r, a składka przypisana brutto o 20,4% r/r, notując tym samym dynamikę niewidzianą w PZU od lat. Wzmocniliśmy fundamenty oraz wytyczyliśmy kierunki działalności, tak by w perspektywie najbliższych lat Grupa PZU stała się nie tylko największą grupą finansową w Europie Środkowo-Wschodniej, ale także najbardziej innowacyjną, stabilną i rentowną, dostarczającą produkty z obszaru ubezpieczeń, zdrowia, zarządzania aktywami oraz bankowości – powiedział Michał Krupiński, prezes PZU SA.

W ubiegłym roku ubezpieczyciel zebrał w sumie 20,22 mld zł składek brutto – o 10,13% więcej niż w 2015 r. (18,36 mld zł). Zysk netto z inwestycji wyniósł 3587 mln zł, wobec 1739 mln zł w roku poprzednim (+106,27% w roku poprzednim). Wynik finansowy Grupy PZU uplasował się na poziomie 2417 mln zł. Był to rezultat o 3,16% lepszy od odnotowanego 12 miesięcy wcześniej (2343 mln zł). Zakład wypłacił łącznie 12,73 mld zł odszkodowań i świadczeń (netto) – o 7,38% mniej niż w 2015 r. (11,86 mld zł).

Szczegóły dotyczące ubiegłorocznych osiągnięć finansowych PZU zostaną wkrótce opublikowane przez „Gazetę Ubezpieczeniową”.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.