Aktualności

PZU Zdrowie przejęło SZOZ Multimed z Oświęcimia

PZU Zdrowie kontynuuje rozbudowę sieci placówek medycznych. Z początkiem roku firma nabyła 100% udziałów w SZOZ Multimed w Oświęcimiu. Zakład jest liderem usług medycznych na lokalnym rynku.

- W ostatnim czasie PZU Zdrowie umacnia swoją obecność w Małopolsce i na Górnym Śląsku. Kilka tygodni temu otworzyliśmy nową placówkę w Krakowie. Przejęcie SZOZ Multimed w Oświęcimiu to kolejna inwestycja, która rozszerzy ofertę medyczną placówek wchodzących w skład sieci PZU Zdrowie w południowej części Polski. Cieszymy się, że dołącza do nas podmiot o dużej renomie na lokalnym rynku, który będzie mógł zapewnić kompleksową obsługę pacjentów PZU Zdrowie – powiedziała Julita Czyżewska, prezes zarządu PZU Zdrowie.

SZOZ Multimed działa od 1999 roku i posiada dwie placówki zlokalizowane na terenie Oświęcimia. Zakład oferuje szeroki zakres usług medycznych: podstawową opiekę zdrowotną, porady lekarskie ponad 20 specjalności (m.in. ginekologiczna, kardiologiczna, okulistyczna, dermatologiczna), stomatologię, diagnostykę obrazową (USG i RTG), medycynę pracy oraz rehabilitację dla dzieci i dorosłych w ośrodku rehabilitacji dziennej i oddziale rehabilitacji stacjonarnej. Placówka kładzie duży nacisk na jakość obsługi pacjenta, a w szczególności bezpieczeństwo procesu leczenia oraz sprawną pracę personelu medycznego. Podmiot świadczy usługi zarówno komercyjnie, jak i w ramach NFZ, obsługując pacjentów indywidualnych, przedsiębiorstwa i osoby posiadające ubezpieczenia zdrowotne.

Zakład z Oświęcimia poszerzy sieć PZU Zdrowie obejmującą ponad 60 własnych placówek zdrowotnych. W ostatnim roku jej szeregi zasiliły nabyte przez firmę Centrum Medyczne Św. Łukasza w Częstochowie, największa na lokalnym rynku firma opieki specjalistycznej, oraz zbudowane od podstaw Centra Medyczne w Gdańsku, Krakowie, Warszawie i Poznaniu. PZU Zdrowie współpracuje też z ponad 2100 placówkami partnerskimi oraz 50 szpitalami i ponad połową aptek w 500 miastach w Polsce. W ramach aktualnej strategii Grupy PZU jej przychody w obszarze opieki zdrowotnej mają w 2020 roku wynieść 1 mld zł.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: PZU)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.