Aktualności

PZU zainwestował w Alior i chce konsolidować banki

30 maja PZU podpisał umowę nabycia akcji Alior Bank, na mocy której ubezpieczyciel zakupi 25% akcji banku kontrolowanych przez spółki Alior Lux S.ar.l. & Co SCA oraz Alior Polska. PZU zapowiada, że transakcja jest początkiem konsolidacji w sektorze bankowym z jego udziałem.

- Wielokrotnie podkreślaliśmy, że jednym z naszych kluczowych celów jest budowanie wartości Grupy PZU dla akcjonariuszy. Możliwości znaczącego wzrostu na rynku ubezpieczeniowym są obecnie mocno ograniczone, stąd inwestycja PZU w aktywa bankowe. Bardzo się cieszę, że możemy dziś ogłosić, że to PZU, mocny, polski inwestor nabył akcje Alior Banku. Wielokrotnie podkreślałem, że PZU jest zainteresowany udziałem w takich przedsięwzięciach na rynku kapitałowym, które przy odpowiednim poziomie bezpieczeństwa przyniosą ponadprzeciętne zyski naszym właścicielom – powiedział Andrzej Klesyk, prezes PZU.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 23 z datą wydawniczą 9 czerwca.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.