Aktualności

PZU zadba o bezpieczeństwo położnic

Już wkrótce ruszy „Bezpieczny Poród” – pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej powszechny program kształcenia podyplomowego lekarzy z zakresu położnictwa, będący owocem współpracy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM) i PZU. List intencyjny w tej sprawie podpisali Michał Krupiński, prezes PZU SA, prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Paweł Surówka, prezes PZU Życie i Andrzej Jaworski, członek zarządu PZU SA.

„Bezpieczny Poród” ma na celu zminimalizowanie ryzyka medycznego związanego z porodem i opieką okołoporodową. Program zakłada m.in. stworzenie Ośrodka Symulacji Medycznych, gdzie będą się szkolić lekarze i położne (takie rozwiązanie jest powszechnie stosowane w krajach Europy Zachodniej). – To innowacyjny projekt podnoszący jakość i bezpieczeństwo udzielanych świadczeń, który wspiera PZU – podkreślił Michał Krupiński. – Zależy nam na bezpieczeństwie dzieci przychodzących na świat. Ta troska wpisuje się w dążenie do coraz pełniejszego zaspokojenia potrzeb naszych klientów, systematycznego podnoszenia jakości usług i stałego rozwoju – dodał.

Program „Bezpieczny Poród” będzie przeznaczony dla lekarzy, położnych, pielęgniarek oraz innych przedstawicieli personelu medycznego. Ma służyć również pracownikom służb ratunkowych, w tym straży pożarnej oraz policji. Szkolenia mają zminimalizować ewentualne ryzyka lub powikłania związane z porodem i opieką okołoporodową.

- Program „Bezpieczny Poród” będzie realizowany w oparciu o know-how Uniwersytetu McGill w Montrealu w zakresie ćwiczeń na symulatorach porodu, na zasadach porównywalnych do szkoleń na symulatorach stosowanych w lotnictwie. Realizacja projektu pozwoli w przyszłości na certyfikowanie uczestników (zarówno osób fizycznych, jak i podmiotów leczniczych), potwierdzające uzyskanie kompetencji. Program szkolenia podyplomowego w oparciu o innowacyjne metody jest pierwszym tego typu rozwiązaniem na polskim rynku – powiedział prof. Mirosław Wielgoś.

Program wspierają naukowo wybitni specjaliści z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także z Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Uniwersytetu McGill w Montrealu.

- Już za kilka tygodni zaprosimy państwa do nowo powstającego Ośrodka Symulacji Medycznych, aby zaprezentować najnowocześniejszy w Europie fantom uczący, jak bezpiecznie dla matki i dziecka odbierać porody. Jestem dumny, że PZU Zdrowie, które mam zaszczyt nadzorować, dzięki zaangażowaniu Grupy PZU będzie wspierać ten jakże ważny dla nas obszar zdrowia – powiedział Andrzej Jaworski.
Ośrodek Symulacji Medycznych powstanie w oparciu o zasoby Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka w Warszawie. Otwarcie Ośrodka ma nastąpić jeszcze w tym roku. Sponsorem głównym Programu „Bezpieczny Poród” jest PZU, merytoryczne wsparcie zapewniają też TUW PZUW oraz PZU Zdrowie.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.