Aktualności

PZU SA: Sebastian Klimek nie jest już członkiem zarządu

Wczoraj PZU SA poinformował, że 30 sierpnia dotychczasowy członek jego zarządu Sebastian Klimek złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Jego następca nie został jeszcze wskazany.

Wprawdzie złożona rezygnacja nie zawierała informacji o jej przyczynach, ale o plotki o odejściu Klimka krążyły już od ponad dwóch miesięcy. Według  spekulacji medialnych były już członek zarządu PZU SA miał być skonfliktowany z jego prezesem, Michałem Krupińskim. Podobnie jak wymieniany jako jego protektor Dawid Jackiewicz, minister skarbu. To właśnie ten ostatni miał stać za zablokowaniem odwołania Sebastiana Klimka z władz spółki majątkowej po jego czerwcowej dymisji z zarządu PZU Życie.

Sytuację dodatkowo komplikowało doniesienie do prokuratury w sprawie menadżera. Chodziło o to, że Sebastian Klimek jeździ wartym milion złotych autem należącym do Europejskiego Centrum Odszkodowań (EuCO), z którym zakład jest w sporach sądowych o łącznej wartości 200 mln zł. Konflikt nabierał na sile aż do niedawnej interwencji Jackiewicza, który podczas specjalnego spotkania miał zakomunikować, że spór ma zostać rozwiązany, a władze spółki mają skupić się na pracy. Inaczej weźmie sprawę w swoje ręce i zdecyduje się na jedno z dwóch rozwiązań: usunie osoby nieskłonne do kompromisu lub wymieni cały zarząd. Zdaniem niektórych rezygnacja Sebastiana Klimka jest właśnie pokłosiem tego spotkania.

Sebastian Klimek jest absolwentem University of North Florida – Bachelor of Business Administration in International Business. W swojej karierze zawodowej był związany m.in. z KPMG Polska, Philips Polska i biznesami Philips w USA i Holandii. We władzach spółek Grupy PZU zasiadał od 21 marca tego roku.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.