Aktualności

PZU SA: Nowy prezes stawia na kontynuację

Paweł Surówka, nowo wybrany prezes PZU SA, zamierza kontynuować politykę swojego poprzednika Michała Krupińskiego – zarówno w zakresie polityki dywidendowej, jak i strategii grupy do 2020 roku.

- Jestem zaszczycony, że rada nadzorcza PZU SA powierzyła mi (z dniem 13 kwietnia – AM) pełnienie funkcji prezesa jednej z największych grup kapitałowych w tej części Europy. Jestem dumny, że dotychczas mogłem współtworzyć jej strategię do 2020 roku i uczestniczyć w tak kluczowych dla spółki projektach, jak transakcja przejęcia Pekao SA. Konsekwentna realizacja tych zamierzeń będzie moim najwyższym priorytetem  – powiedział Paweł Surówka.

Prezes PZU SA wyraźnie zaznaczył, że podtrzymuje również politykę dywidendową, która wraz ze strategią została przyjęta przez zarząd spółki pod kierownictwem jego poprzednika, Michała Krupińskiego. Ta ostatnia zakłada rozwój biznesu ubezpieczeniowego i bankowego, a także nacisk na wprowadzanie innowacyjnych narzędzi obsługi klienta i zarządzania. Grupa będzie też realizować ważne inicjatywy wzrostowe w obszarze zdrowia oraz inwestycji.

- Naszym celem jest w pełni wykorzystać ogromny potencjał Grupy PZU, począwszy od usług ubezpieczeniowych i zdrowotnych, poprzez produkty inwestycyjne, aż po ofertę bankową. Jest to unikatowe spektrum możliwości  – dodał Paweł Surówka.

Paweł Surówka to menedżer z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w globalnych spółkach kapitałowych*. Bezpośrednio przed nominacją na prezesa zarządu PZU SA przez niemal dziesięć miesięcy (od 23 czerwca 2016 r.) pełnił funkcję szefa PZU Życie.

- Grupę PZU cechuje nie tylko duża skala i siła finansowa, ale również kultura dbałości i odpowiedzialności. Odpowiedzialność i uczciwość wobec klientów, dbałość o rozwój naszej gospodarki, o sukces polskiego rynku. Ta kultura, jak ufam, długotrwale i stabilnie buduje wartość dla naszych akcjonariuszy, równocześnie pozytywnie wpływając na cały otaczający nas rynek – podsumował Paweł Surówka.

Szczegółowy biogram prezesa można znaleźć pod adresem:
http://www.gu.com.pl/...
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.