Aktualności

PZU SA i Gamma chcą przejmować szpitale

PZU SA kontynuuje swoją medyczną ofensywę. Ubezpieczyciel wraz z przejętym niedawno Centrum Medycznym Gamma rozpoczął negocjacje z kilkoma szpitalami ortopedycznymi w całej Polsce. Oba podmioty chcą do końca roku wspólnie przejąć pakiety większościowe kilku placówek.

Jednym z priorytetów działalności Centrum, pierwszego szpitala w portfelu PZU SA, który niedawno przejął 60% kapitału placówki, jest leczenie ofiar wypadków komunikacyjnych. – CM Gamma komercyjnie realizuje świadczenia medyczne w obrębie ortopedii, traumatologii oraz chirurgii kręgosłupa w pełnym zakresie – od leczenia ambulatoryjnego, przez wysokospecjalistyczną diagnostykę obrazową, po leczenie operacyjne i rehabilitację. Koncentruje się głównie na leczeniu skomplikowanych urazów ortopedycznych i neurochirurgicznych po wypadkach komunikacyjnych. To jeden z nielicznych prywatnych ośrodków medycznych w Polsce, który zapewnia specjalistyczną diagnostykę i leczenie, do tej pory zarezerwowane dla dużych, państwowych szpitali – powiedział Jan Stanclik, współwłaściciel CM Gamma. – CM Gamma stosuje najnowsze techniki operacyjne z wykorzystaniem najlepszej aparatury i materiałów medycznych często niedostępnych w ramach świadczeń realizowanych przez NFZ, a pozwalających na uzyskanie najlepszych efektów leczenia – dodał.

Centrum skupia się na pacjentach, których leczenie wymaga konsultacji specjalistów z wielu dziedzin medycznych oraz pogłębionej diagnostyki i zabiegów operacyjnych.

- Pacjent, który do nas trafia nie czeka kilka, kilkanaście miesięcy w kolejkach, tak jak w publicznej służbie zdrowia. Wszystkie badania i zabiegi są wykonywane w optymalnym z punktu widzenia powrotu do zdrowia momencie – powiedział Jan Stanclik.

Według takiego samego konceptu medycznego mają działać inne placówki, które zostaną przejęte wspólnie przez oba podmioty. Będą to wyspecjalizowane ośrodki medyczne w całej Polsce, które koncentrują się również na leczeniu pacjentów po wypadkach komunikacyjnych. CM Gamma i PZU SA chcą również pozyskać do współpracy sieć ośrodków rehabilitacji ambulatoryjnej w całej Polsce, aby zapewnić kompleksową opiekę nad pacjentami powypadkowymi.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: prnews.pl)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.