Aktualności

PZU SA: Andrzej Jaworski za Roberta Pietryszyna w zarządzie spółki

13 maja Robert Pietryszyn złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu PZU SA i PZU Życie. Jego mandat wygasł z dniem złożenia rezygnacji. Miejsce odchodzącego menedżera zajął Andrzej Jaworski.

Jak poinformował ubezpieczyciel w komunikacie, złożona rezygnacja nie zawiera informacji o jej przyczynach. Wiadomo jednak, że Robert Piertryszyn odszedł z władz spółek ubezpieczeniowych Grupy PZU ze względu na nominację na prezesa Grupy Lotos. Niespodzianką jest osoba jego następcy: decyzją rady nadzorczej PZU SA nowym członkiem zarządu towarzystwa majątkowego został Andrzej Jaworski, przewodniczący Komisji Finansów Publicznych Sejmu RP.
Uchwała o powołaniu nowego członka zarządu weszła w życie z dniem podjęcia (13 maja). Powołanie Andrzeja Jaworskiego nastąpiło na okres wspólnej kadencji, która rozpoczęła się w dniu 1 lipca 2015 roku i która obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe. Pierwszym pełnym rokiem obrotowym kadencji jest rok 2016.

Ruch we władzach wciąż trwaNajnowsze zmiany we władzach największego polskiego ubezpieczyciela menedżera są kolejnymi ruchami kadrowymi w wybranych w tym roku zarządach PZU SA i PZU Życie. W drugiej połowie marca z członkostwa w nich zrezygnowali Przemysław Dąbrowski i Paweł Surówka. Na opróżnione stanowiska rada nadzorcza spółki powołała Sebastiana Klimka i Macieja Rapkiewicza.

BiogramyAndrzej Jaworski w 1995 roku ukończył studia humanistyczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu w Instytucie Etnologii i Antropologii Kultury. Absolwent studiów doktoranckich z zakresu politologii i nauk społecznych na ATK w Warszawie (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Ukończył wiele szkoleń i studiów podyplomowych m.in. „Modernes Firmenmanagement: Marketing und Finanzen” (Berlin International Academy) i „The Baltic Sea Environment” (The Baltic University). Ponadto, w 1999 r. Andrzej Jaworski złożył egzamin państwowy dla członków rad nadzorczych spółek jednoosobowych Skarbu Państwa.

W trakcie swojej kariery zawodowej nowy członek zarządu PZU SA pełnił kolejno funkcje: głównego specjalisty, a następnie wicedyrektora ds. turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (1999-2003), wiceprezesa, a następnie prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Maszynami Budownictwa Warszawa (2003-2006), prezesa zarządu Stoczni Gdańsk (2006-2008). Dodatkowo pełnił funkcje: przewodniczącego rad nadzorczych (RN) MCSE i KE Energa oraz członka RN PKP Intercity.

Andrzej Jaworski był też posłem na Sejm RP VI, VII i VIII kadencji. Obecnie piastuje funkcję Komisji Finansów Publicznych.

Przez wiele lat tworzył i działał w wielu organizacjach społecznych jak również pracował na rzecz pomorskiego samorządu.

Biogram Roberta Pietryszyna można znaleźć pod adresem:
http://www.gu.com.pl/...
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.