Aktualności

PZU przejął kolejną prywatną sieć medyczną

PZU kontynuuje swoją ekspansję w sektorze zdrowotnym. Kolejnym „medycznym łupem” ubezpieczyciela jest radomska sieć Polmedic sp. z o.o. Jej zakup jest elementem procesu rozbudowy sieci placówek PZU Zdrowie. Obecnie firma negocjuje zakup kolejnego podmiotu i liczy na to, że transakcję uda się przeprowadzić jeszcze w tym roku.

Polmedic funkcjonuje na rynku komercyjnych usług zdrowotnych już od 15 lat. Obecnie spółka prowadzi działalność w dziewięciu lokalizacjach, w których każdego miesiąca świadczy usługi medyczne dla ponad 20 tysięcy pacjentów. Wśród tych ostatnich znajdują się zarówno osoby korzystające z pakietów medycznych oraz Narodowego Funduszu Zdrowia, jak również pracownicy firm obsługiwani w ramach pakietów medycznych oraz medycyny pracy.

Przejęcie 100% udziałów w radomskiej sieci medycznej jest kolejną  akwizycją Grupy PZU w sektorze ochrony zdrowia. Do tej pory PZU Zdrowie przejęło przychodnie między innymi w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Opolu, Płocku, Włocławku, Częstochowie czy Jaworznie (m.in. CM Gamma, Medicus, Orlen Medica, Prof-Med i Elvita). Oprócz tego zakład w listopadzie otworzył w Katowicach pierwszą placówkę w pełnym wzornictwie sygnowanym znakiem PZU Zdrowie i planuje budowę kolejnych własnych placówek w największych miastach Polski.

- Zapraszamy właścicieli centrów medycznych i przychodni o ugruntowanej renomie, którzy byliby zainteresowani konsolidacją w ramach grupy kapitałowej PZU Zdrowie. Jesteśmy inwestorem branżowym i przede wszystkim zależy nam na wspólnym rozwoju. W kontekście planowanych zmian i reform, synergie z funkcjonowania w ramach dużej i stabilnej sieci są oczywiste. Jesteśmy na etapie bardzo zaawansowanych prac nad kolejną transakcją i liczymy, że Polmedic to nie jest nasze ostatnie przejęcie w tym roku – powiedział Arkadiusz Hajduk, członek zarządu PZU Zdrowie, odpowiedzialny za akwizycje oraz nadzór nad siecią placówek własnych.

W Strategii PZU do 2020 r. zaplanowano wzrost przychodów PZU Zdrowie z 260 mln zł w 2015 r. do 1 mld zł w 2020 r. Na wydatki akwizycyjne w sektorze ochrony zdrowia Grupa PZU zamierza przeznaczyć ok. 330 mln zł.
- Liczba ubezpieczonych przez PZU Zdrowie, szczególnie w dużych miastach, dynamicznie wzrasta. Dlatego zamierzamy część budżetu przeznaczyć na budowę własnych, pełnoprofilowych przychodni. Będziemy stawiać na wysoką jakość medyczną, inwestować w standard obsługi pacjenta i oferować nowoczesne rozwiązania technologiczne. Już dziś tylko w ramach ubezpieczeń medycznych PZU obsługujemy blisko 600 tysięcy pacjentów. Uwzględniając pacjentów obsługiwanych w placówkach własnych PZU, liczba ta jest znacznie wyższa. Docelowo zakładamy, że własne placówki będą ważnym elementem w zakresie obsługi naszych ubezpieczonych – dodał Arkadiusz Hajduk.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.