Aktualności

PwC: Korzystny wpływ Insurtechów na ubezpieczenia

Przytłaczająca większość ubezpieczycieli obawia się utraty udziałów rynkowych na rzecz firm technologicznych. Jednak konkurencja Insurtechów oraz możliwość ścisłej współpracy z nimi mogą przynieść zakładom duże korzyści – takie wnioski płyną z raportu firmy doradczej PwC „Jak ubezpieczeniowe firmy technologiczne zmieniają branżę”.

Wyróżnikiem strategii poczynających sobie coraz śmielej nowoczesnych firm technologicznych działających w segmencie finansowym (tzw. Fintechów) jest wykorzystywanie nowoczesnych technologii w pełnym zakresie: od tworzenia produktu, poprzez sprzedaż, kontakt z klientem i zarządzanie relacją z nim. Rozwojowi tych podmiotów sprzyjają dodatkowo ds. zmiany regulacyjne i coraz większe oczekiwania klientów. W efekcie Fintechy stają się coraz poważniejszym konkurentem dla tradycyjnych ubezpieczycieli.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 41 z datą wydawniczą 11 października.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.