Aktualności

Prudential Polska: Jarosław Bartkiewicz nowym prezesem

1 kwietnia zakończy się okres „bezkrólewia” w Prudential w Polsce. Tego dnia stanowisko prezesa firmy obejmie Jarosław Bartkiewicz. Według władz Prudential, nominacja menedżera związanego ostatnio z AXA Życie jest „wyrazem chęci realizacji ambitnych planów w Polsce”.

- Mamy przyjemność poinformować, że Jarosław Bartkiewicz zostanie powołany na stanowisko prezesa Prudential w Polsce. Na czele firmy, która z sukcesem powróciła na polski rynek, stanie doświadczony i dobrze znany rynkowi menedżer. Głęboko wierzę, że Jarosław Bartkiewicz to właściwa osoba do realizacji naszych ambicji i planów na wymagającym rynku. Serdecznie gratuluję Jarkowi  i życzę mu wielu sukcesów – powiedziała Tulsi Naidu, dyrektor wykonawczy w Prudential na Zjednoczone Królestwo i Europę.

- Prudential to silna i znana marka, a dla mnie osobiście kierowanie taką firmą to wyzwanie biznesowe – powiedział Jarosław Bartkiewicz. – Przez ostatnie lata Prudential zbudował solidne fundamenty. Mam nadzieję, że wspólnie z zespołem osiągniemy pozycję znaczącego gracza na  polskim rynku ubezpieczeń na życie – dodał. Realizacja tego celu ma być możliwa m.in. dzięki zapowiadanemu przez ubezpieczyciela rozwojowi marki i sieci sprzedaży.

Jarosław Bartkiewicz jest certyfikowanym aktuariuszem, odbył wiele szkoleń z finansów, bankowości i ubezpieczeń. Swoją karierę zawodową związał od początku z branżą finansową, rozpoczynając pracę w Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych Pioneer, skąd trafił do TUnŻ PBK. Kolejne etapy kariery Jarosława Bartkiewicza to TUnŻ Zurich oraz ING Nationale-Nederlanden. W tym ostatnim spędził 9 lat, realizując wiele strategicznych projektów, również poza Polską. W hiszpańskiej spółce grupy ING Nationale-Nederlanden kierował sprzedażą i marketingiem. Od 2010 r. do początku 2016 r. był prezesem AXA Życie. Jarosław Bartkiewicz kieruje pracami Komisji Ubezpieczeń na Życie Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Jarosław Bartkiewicz jest absolwentem Wydziału Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również czteroletnie studium ekonomii Uniwersytetu Columbia, prowadzone przez Wydział Nauk Ekonomicznych UW.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.