Aktualności

Proama wprowadziła platformę ProAgent+

ProAgent+ to nowa, multikanałowa platforma sprzedażowa Proamy. Ubezpieczyciel zapewnia, że narzędzie umożliwia multiagentom rozszerzenie ich możliwości sprzedażowych oraz pozwala na wygodniejszą dystrybucję produktów ochronnych.

- ProAgent+ powstał z myślą o naszych partnerach oraz ich potrzebach. Wierzę, że przyczyni się do rozszerzenia ich możliwości sprzedażowych – m.in. dzięki multikanałowości – oraz ułatwi proces obsługi klienta – powiedział Adam Malinowski, członek zarządu Generali TU. Dodał, że dla Proamy agenci są „szczególnie ważnym partnerem biznesowym” i kanałem, który towarzystwo chce „szczególnie rozwijać”.

ProAgent+ ma pozwolić Proamie na uproszczenie i przyspieszenie ścieżki wystawiania polis. Oprócz standardowych funkcjonalności sprzedażowych, takich jak wystawienie polis, aneksów dla polis, przyjmowanie rat, polisowanie wznowień czy przesyłanie skanów, zdjęć dokumentów polisowych, platforma umożliwia również podgląd i przejęcia oferty przygotowanej przez klienta na www.proama.pl.

Dzięki użyciu technologii responsywnej agent za pomocą smartfona czy tabletu może wystawić polisę zdalną. Dystrybutor loguje się na swoje konto w ProAgencie+ z urządzenia mobilnego, następnie przesyła klientowi link do oferty. Ten zaś po otrzymaniu linku do oferty samodzielnie kończy zakup ubezpieczenia.

W ramach platformy udostępnione są również nowe usługi, które pozwalają łączyć się innym programom polisowym, używanym przez multiagentów, z systemem ProAgent+. Umożliwiają one zintegrowanie ich systemów z systemem Proamy. Dzięki temu mogą oni w swoim programie polisowym wystawiać polisy towarzystwa, rozliczyć pobraną gotówkę czy też przesłać skany polis.
Istotną cechą platformy są nowe opcje i produkty ubezpieczeniowe, dostępne wyłącznie w jej ramach.

- Na platformie ProAgent+ udostępniamy agentom nowe produkty do ubezpieczenia komunikacyjnego – Autoszyby i MiniCasco. Rozszerzamy również możliwość sprzedaży polis komunikacyjnych na wszystkie rodzaje pojazdów. Warto również zwrócić uwagę na zmiany w zakresie ubezpieczenia domu czy lokalu w budowie, gdzie pojawia się zabezpieczenie stałych elementów od ryzyka kradzieży z włamaniem. Co ważne, po zakończeniu budowy polisa płynnie przejdzie w status „użytkowanie”, bez konieczności zamykania polisy czy sporządzania aneksu. Nowością jest również bardzo rozszerzony zakres ochrony OC w życiu prywatnym. Klient sam decyduje, czy taka ochrona ma działać na terenie Polski, Europy, czy całego świata. W ubezpieczeniach małych i średnich przedsiębiorstw na platformie ProAgent+ wprowadzamy w zakresie ochrony brak zasady proporcji. Sprzęt elektroniczny ubezpieczamy w ramach wszystkich ryzyk bez limitu wieku, a sprzęt przenośny na całym świecie bez dodatkowych klauzul – wyjaśnia Arkadiusz Wiśniewski, członek zarządu Generali TU.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: Proama)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.