Aktualności

Pramerica Życie poprawia wyniki

Pierwsza połowa tego roku była udanym okresem dla Pramerica Życie. Towarzystwo zwiększyło sprzedaż, do czego przyczynił się wzrost zarówno w segmencie umów indywidualnych, jak i grupowych. W górę (choć nieznacznie) poszedł też zysk netto zakładu.

W pierwszej połowie tego roku Pramerica Życie odnotowała zysk netto w wysokości 11,86 mln zł. Wynik ten był o 2% wyższy od uzyskanego w analogicznym okresie 2016 r. (11,61 mln zł). Z kolei przypis składki brutto towarzystwa wyniósł 130,57 mln zł (122,23 mln zł na koniec czerwca ub.r., +7% r/r). Składka przypisana brutto z polis indywidualnych na koniec drugiego kwartału 2017 r. była o 4,9% wyższa od wyniku sprzed roku, natomiast w ramach ubezpieczeń grupowych wzrost ten wyniósł 11,3%.

Przypis z działalności bezpośredniej osiągnął poziom 117,99 mln zł, co oznacza wzrost o 7% r/r (110,93 mln zł).

- Coraz więcej klientów dostrzega potrzebę ochrony zdrowia i życia. Z przeprowadzonego przez nas badania „Pramerica Insight: Polacy i Amerykanie o finansach osobistych” wynika, że Polacy na pierwszym miejscu w swoich priorytetach finansowych stawiają możliwość pokrycia niespodziewanych wydatków na leczenie (68%). To potwierdza rosnącą popularność umów dodatkowych chroniących zdrowie klienta i zapewniających wypłaty świadczeń w razie poważnego zachorowania, uszczerbku na zdrowiu czy pobytu w szpitalu. A takie wypłaty, gdy są częstsze i w większym wolumenie, wpływają znacząco na ogólną wartość wypłaty świadczeń – powiedziała Iwona Wiśniewska-Jacak, dyrektor Działu Wypłaty Świadczeń w Pramerica Życie.

W I półroczu 2017 r. Pramerica Życie wypłaciła 42,46 mln zł odszkodowań i świadczeń brutto – o 15% więcej niż w analogicznym okresie 2016 r. (36,87 mln zł). Średni czas wypłaty, liczony od daty skompletowania dokumentacji niezbędnej do ustalenia wysokości świadczenia, w minionym półroczu wyniósł 2 dni.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że wypłata świadczenia wiąże się najczęściej z tragicznymi i niezwykle trudnymi sytuacjami naszych klientów, jak śmierć, choroba lub nieszczęśliwy wypadek. Dlatego staramy się jak najszybciej wypłacić należne świadczenia i choćby w ten sposób pomóc im lub ich bliskim w tych wyjątkowo ciężkich chwilach – wyjaśniła Iwona Wiśniewska-Jacak.
Przychody z lokat wyniosły 13,79 mln zł – o 11% wyższym niż rok wcześniej (12,43 mln zł). Koszty działalności ubezpieczeniowej na poziomie 43,77 mln zł zmniejszyły się o 4% w stosunku do wyniku z analogicznego okresu ub.r. (45,46 mln zł).

Pramerica Życie utrzymała wysoki poziom bezpieczeństwa środków powierzonych przez klientów, określany poprzez wskaźnik pokrycia kapitałowego wymogu wypłacalności (SCR) środkami własnymi. Wskaźnik ten na koniec czerwca 2017 roku wyniósł 224%.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.