Aktualności

PPK: Rusza kampania informacyjna

8 stycznia w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych odbyła się konferencja poświęcona Pracowniczym Planom Kapitałowym (PPK). Podczas spotkania Polski Fundusz Rozwoju (PFR) zaprezentował stronę www.mojePPK.pl – portal informacyjny poświęcony Planom, skierowany w szczególności do pracodawców i pracowników. Zaprezentowano też pakiet materiałów informacyjnych o PPK, który będzie udostępniony na portalu oraz przesyłany pracodawcom za pośrednictwem sektora finansowego oraz ZUS. W styczniu wystartuje kampania społeczna w mediach.

- Dzisiaj, po 2 latach bardzo szerokich konsultacji społecznych doszliśmy do tego momentu, w którym możemy rozpocząć program cywilizacyjnie znaczący dla Polski i kluczowy w budowaniu długoterminowych oszczędności – Program Pracowniczych Planów Kapitałowych – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji. – Ten program jest programem prospołecznym dla ponad 11 mln pracowników, programem bez pułapek i niebezpieczeństwa, ponieważ uczestniczą w nim trzy strony: państwo, pracodawcy i na zasadzie dobrowolnej – pracownik – dodał.

Minister finansów Teresa Czerwińska mówiła, że PPK to bezpieczny i efektywny plan inwestowania, który jest kluczowym elementem budowy silnej gospodarki.

- Budowa dobrobytu wszystkim się opłaca, zarówno pracownikom, jak i pracodawcom i państwu. Aby oszczędzanie emerytalne było skuteczne, musi być długoterminowe. – powiedziała podczas swojego wystąpienia – Zachęcam do zapoznania się z programem PPK i świadomego podjęcia decyzji na temat uczestnictwa w nim – dodała.

Podczas konferencji PFR zaprezentował stronę www.mojePPK.pl – portal informacyjny poświęcony Planom, skierowany w szczególności do pracodawców i pracowników. Ma on dostarczać osobom zatrudnionym oraz podmiotom zatrudniającym pełną, rzetelną informację na temat zasad funkcjonowania systemu PPK.

- Na podstawie wstępnych deklaracji zakładamy, że ok 20 instytucji finansowych będzie oferować PPK. To zapewni konkurencyjność na tym rynku – zaznaczył Paweł Borys, prezes PFR.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 3 z datą wydawniczą 14 stycznia.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.