Aktualności

PPK: Aegon stawia na pośredników

3 czerwca 2019 r. w podwarszawskich Radziejowicach odbyło się brokersko-multiagencyjne szkolenie Aegon. To czwarte z sześciu podobnych szkoleń,  w których łącznie weźmie udział ponad 200 pośredników w całym kraju. Tematem są pracownicze plany kapitałowe, które największe zakłady pracy w Polsce zaczną wdrażać od 1 lipca 2019 r.

W wyścigu o pierwszą turę największych pracodawców uczestniczy kilkanaście instytucji finansowych. Dominują towarzystwa funduszy inwestycyjnych oraz powszechne towarzystwa emerytalne. Ostatecznie PPK zaoferuje jak na razie tylko jeden ubezpieczyciel – Compensa.

- W Aegon już od 170 lat, z czego już 20 lat w Polsce, specjalizujemy się zarządzaniem aktywami emerytalnymi – powiedział Michał Jakubowski, który w firmie odpowiada za klientów korporacyjnych. Potentat na rynku otwartych funduszy emerytalnych liczy docelowo na 10% udziału w rynku PPK, a na jesień zapowiedział uruchomienie ubezpieczeń grupowych na życie.

Podczas szkolenia pośrednicy mogli zapoznać się z wynikami inwestycyjnymi funduszy zarządzanych przez Aegon (trzecie miejsce pod względem wypracowanej stopy zwrotu od początku istnienia OFE), zasadami współpracy z brokerami i multiagentami oraz aplikacją do zarządzania PPK w zakładzie pracy. Dostawcą oprogramowania jest Pekao Financial Services, jeden z najstarszych agentów transferowych w Polsce i najbardziej wyspecjalizowany w aktywach o przeznaczeniu emerytalnym.

- Brokerom i multiagentom oferujemy transparentne i partnerskie zasady współpracy oraz jedną z najwyższych na rynku prowizji – podsumował Michał Jakubowski. – Klientom zapewniamy istotne wsparcie w procesie implementacji PPK, materiały szkoleniowe i marketingowe oraz pomoc przeszkolonych ekspertów – dodał. Uczestnicy szkolenia otrzymali przykładowe materiały edukacyjne oraz przewodnik dla pracodawcy, w którym szczegółowa „checklista” pomoże zarządzić procesem wdrożenia w zakładzie pracy.
Szczegółowa relacja ze szkolenia 17 czerwca w „Gazecie Ubezpieczeniowej” znajdzie się w dodatku „Liderzy PPK”.
Aleksandra E. Wysocka

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.