Aktualności

Pośrednictwo: Tłum brokerów na XIX Kongresie

Niemal dokładnie za cztery miesiące odbędzie się XIX Kongres Brokerów. Już dziś widać, że tegoroczna edycja wydarzenia będzie wyjątkowa – nie tylko ze względu na powrót do Mikołajek, ale też wysoką frekwencję reprezentantów sektora brokerskiego.

Z informacji przekazanych „Gazecie Ubezpieczeniowej” (patron medialny Kongresu) przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych (SPBUiR; organizator spotkania) wynika, że już 3 lutego faktycznie zakończyła się rejestracja uczestników. Do udziału w Kongresie zgłosiło się ponad 450 przedstawicieli blisko 100 firm brokerskich, a na liście rezerwowej oczekują jeszcze kolejni chętni. – Rejestracja na XIX Kongres Brokerów już właściwie się zakończyła. Zgłoszenie na listę rezerwową daje jeszcze szanse na uczestnictwo w wydarzeniu (zwroty innych uczestników lub noclegi w pobliskich hotelach). Grupę dominującą na tegorocznym Kongresie będą brokerzy. Przyjęliśmy ponad 450 zgłoszeń tylko od nich – potwierdza Marcin Kapiński, dyrektor generalny SPBUiR.

Liczby podane przez Stowarzyszenie dowodzą, że w porównaniu choćby z ubiegłorocznym Kongresem nastąpiła bardzo istotna zmiana. W 2015 roku w wydarzeniu uczestniczyło bowiem jedynie 280 reprezentantów sektora brokerskiego. Jeśli zaś chodzi o zgłoszenia od towarzystw ubezpieczeń, to według SPBUiR ich liczba kształtuje się na podobnym poziomie co w ubiegłym roku.

- Kongres będzie nastawiony przede wszystkim na integrację branży brokerskiej i wymianę doświadczeń. Podejmiemy również próbę wypracowania stanowiska wobec zmian w otoczeniu prawnym i ekonomicznym ubezpieczeń. Tytuł Kongresu „Wychodząc z kryzysu” gwarantuje, że wydarzenie przyczyni się do inspiracji działań umożliwiających pracę w tym trudnym dla branży okresie – zapowiada Marcin Kapiński.

Dyrektor generalny Stowarzyszenia uchyla też rąbka tajemnicy na temat celów, jakie stawiają sobie organizatorzy XIX Kongresu Brokerów.

- Stawiamy w tym roku na warsztaty, spotkania integrujące całą branżę, seminaria. Chcemy, aby z Kongresu wszyscy wyjechali naładowani energią i wiedzą, gotowi do działania i chętni na kolejne spotkanie już na jubileuszowym XX Kongresie Brokerów – deklaruje Marcin Kapiński.

Szerzej o planach dotyczących XIX Kongresu Brokerów pisał niedawno na łamach „Gazety Ubezpieczeniowej” Łukasz Zoń, prezes Stowarzyszenia*.

***

*http://www.gu.com.pl/...
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.