Aktualności

Pośrednictwo: II Kongres Pośrednictwa Finansowego już wkrótce

4 października w Warszawie odbędzie się II edycja Kongresu Pośrednictwa Finansowego. Partnerem merytorycznym wydarzenia organizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”, która w tym roku weźmie aktywny udział w obradach Kongresu.

Organizowany od 2015 roku Kongres Pośrednictwa Finansowego to największe cykliczne wydarzenia dla sektora pośrednictwa finansowego w Polsce Jest on miejscem otwartej dyskusji o stanie i perspektywach rozwoju sektora, debaty o praktykach biznesowych sektora, a także platformą wymiany najlepszych doświadczeń zbudowaną w ten sposób, by wpływała na kształt standardów etycznych i biznesowych sektora.

Dla praktyków gospodarczych wielu sektorów rynku finansowego, oprócz możliwości podzielenia się swoimi doświadczeniami ze współpracy z pośrednikami finansowymi, wydarzenie stanowi okazję do utrwalenia już istniejących lub nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Kongres skupia środowiska kadry zarządzającej firm doradztwa i pośrednictwa finansowego, banków, firm ubezpieczeniowych, instytucji pożyczkowych.

Z „GU” o przyszłości pośrednikówPodczas tegorocznej, drugiej edycji Kongresu odbędą się cztery sesje. Trzy pierwsze z nich będą poświecone następującym tematom: czynniki rozwoju rynku finansowego w Polsce, wpływ nowych regulacji na sektor pośrednictwa finansowego i co dalej z pośrednictwem finansowo-ubezpieczeniowym? Model biznesowy i miejsce pośrednika w systemie finansowym. Tę ostatnią poprowadzi (jako moderator) Redaktor Naczelna „Gazety Ubezpieczeniowej”, dr Bożena Dołęgowska-Wysocka. Podczas prowadzonej przez nią debaty jej uczestnicy, czyli Łukasz Zoń, prezes zarządu Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych, Paweł Jakubik, członek zarządu Microsoft Poland, Paweł Adamiak, przewodniczący rady nadzorczej Domu Kredytowego Notus, Adrian Jarosz, prezes zarządu Expander Advisors, Artur Kijonka, prezes zarządu OVB Allfinanz Polska, Artur Nowak-Gocławski, prezes zarządu Grupy ANG, oraz Jarosław Ciszewski, dyrektor generalny i prezes zarządu CBP Poland, będą starali się odpowiedzieć na pytanie będące tematem sesji. Poruszą przy tym szereg kwestii, takich jak zbliżanie się pośrednictwa finansowego i ubezpieczeniowego – globalny trend czy incydentalne wydarzenia (casus Expander-Aviva i Notus-Nationale-Nederlanden), czy w ciągu 5 najbliższych lat nowe technologie pozbawią tradycyjnych pośredników finansowych i ubezpieczeniowych połowy dotychczasowych klientów, jak optymalizować model biznesowy i ofertę produktową pośredników finansowych i ubezpieczeniowych w proklienckich reżimach prawnych, jak poprawiać wizerunek doradców finansowych i ubezpieczeniowych w odbiorze społecznym, czym jest w praktyce odpowiedzialna sprzedaż i odpowiedzialność społeczna świata finansów i ubezpieczeń.

Za i przeciw w doborowym gronie ekspertówOstatnią sesją II Kongresu Pośrednictwa Finansowego będzie natomiast debata oksfordzka. W jej ramach dojdzie do starcia zwolenników i przeciwników tezy „Pośrednicy finansowi stawiają interes klienta ponad własne zyski”.

Swój udział w wydarzeniu (w roli prelegentów) zapowiedziało już wielu uznanych ekspertów świata finansów. Poza wyżej wymienionymi będą to m.in.: Andrzej Rzońca, przewodniczący Rady Towarzystwa Ekonomistów Polskich, Piotr Kowalski, prezes zarządu Fitch Polska, dr Mirosław Bieszki, doradca ekonomiczny KPF, Marcin Czugan, dyrektor Departamentu Prawno-Legislacyjnego KPF, Jerzy Bańka, wiceprezes Związku Banków Polskich, Bartosz Chytła, wiceprezes zarządu banku Smart, oraz Eugeniusz Twaróg, dziennikarz „Pulsu Biznesu”.

Szczegółowe warunki udziału w II Kongresie Pośrednictwa Finansowego, który odbędzie się 4 października w warszawskim hotelu Marriott, można znaleźć pod adresem:Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.