Walne Zgromadzenia ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych oraz ANG Spółdzielni Pośredników Ubezpieczeniowych podjęły decyzję o połączeniu obu podmiotów. Fuzja zostanie dokonana 31 grudnia.
- Decyzja jest wynikiem naszej analizy rynku i postrzegania przyszłości branży usług finansowych. Nieco inaczej niż jeszcze niedawno, uważamy, że produkty ubezpieczeniowe i kredytowe powinny funkcjonować razem, oczywiście z zachowaniem niezależności doradców w decydowaniu o tym, jakimi produktami chcą się zajmować. Wydaje nam się, że produkty ubezpieczeniowe będą coraz silniej wspierać biznes kredytowy w firmach pośrednictwa finansowego, a klienci będą niebawem oczekiwać od swoich doradców, pośredników bardziej wszechstronnego podejścia – powiedział Artur Nowak-Gocławski, prezes Grupy ANG, współzałożyciel i członek zarządu ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych.
Przedstawiciele grupy tłumaczyli, że na decyzję o połączeniu obu spółdzielni wpłynęły również plany dotyczące powiększenia organizacji do 1000 doradców finansowych. Powstały w wyniku fuzji podmiot będzie działał pod marką ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych. Ewentualna zmiana nazwy, związana z rozszerzeniem działalności, może nastąpić dopiero w połowie 2017 r. Jest to efekt planowanego wejścia w życie przepisów implementujących dyrektywę o kredycie hipotecznym, które mogą wpłynąć na zasady używania słów „doradca, pośrednik” w markach firm. Z punktu widzenia członków i współpracowników ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych, czyli tzw. spółdzielni przejmującej, połączenie istotnie nic nie zmienia, zarówno z formalnego, jak i operacyjnego punktu widzenia. Natomiast członkowie ANG Spółdzielni Pośredników Ubezpieczeniowych w momencie zarejestrowania zmiany stają się członkami ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych. Skład zarządu i rady nadzorczej postanie bez zmian. Aktualnie trwa procedura rejestracyjna w KRS.
- Od samego początku istnienia Grupy ANG, tj. od jesieni 2010 r., ubezpieczenia funkcjonowały w naszej ofercie, stanowiąc stosunkowo niedużą część naszej działalności. Przez te kilka lat produkty ubezpieczeniowe i kredytowe funkcjonowały w oddzielnych, choć mocno połączonych biznesowo organizacjach. Dzisiaj, jeżeli chcemy znacząco zwiększyć skalę działania w zakresie ubezpieczeń, znacznie lepszym rozwiązaniem jest integracja organizacji – tłumaczy Michał Kwasek z ANG Spółdzielni Pośredników Ubezpieczeniowych.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: prnews.pl)