Aktualności

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych świętuje XXV-lecie

W środę 23 lutego odbędzie się uroczyste spotkanie z okazji 25-lecia działalności Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Swój udział zapowiedział szereg znamienitych reprezentantów środowiska ubezpieczeniowego: Polskiej Izby Ubezpieczeń, Rzecznika Finansowego, Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, nadzoru oraz Ministerstwa Finansów. Podczas uroczystości wręczona zostanie Mariuszowi Wichtowskiemu, prezesowi PBUK, doroczna nagroda „Gazety Ubezpieczeniowej” – Człowieka Roku Ubezpieczeń 2015.
Tytuł został przyznany za:

- wieloletnią pracę prezesa Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych,
- integrowanie środowiska ubezpieczeniowego i reprezentowanie w organizacjach międzynarodowych,
- uwieńczoną sukcesem Prezydencję w latach 2010–2015 w Radzie Biur, zrzeszającej 47 rynków ubezpieczeniowych,
- popularyzowanie problematyki ubezpieczeniowej, zwłaszcza wskazywanie na konsekwencje rozwiązań prawnych,
- dbałość o równowagę między interesami poszkodowanych, ubezpieczających i ubezpieczycieli,
- osobiste cechy charakteru: otwartość, szczerość, koncyliacyjność, sprawiające, że jest człowiekiem powszechnie szanowanym i lubianym.

Przypomnijmy, że nagrodą jest realistyczny portret pędzla Alfreda Wysockiego, zostanie on wręczony przez dr Bożenę M. Dołęgowską-Wysocką, redaktor naczelną „Gazety Ubezpieczeniowej”. W uroczystości weźmie także udział kilku byłych Laureatów nagrody.

PBUK to organizacja skupiająca zakłady ubezpieczeń, które na terytorium Polski prowadzą obowiązkowe ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów. W ramach prowadzonej działalności PBUK zajmuje się m.in. organizowaniem likwidacji lub bezpośrednią likwidacją szkód spowodowanych w Polsce przez posiadaczy pojazdów mechanicznych zarejestrowanych za granicą. PBUK zajmuje się także wystawianiem dokumentów ubezpieczeniowych ważnych w innych krajach Systemu Zielonej Karty, w tym również ubezpieczeń granicznych ważnych w krajach EOG i Szwajcarii. Wystawione przez PBUK dokumenty wykorzystywane są przez zakłady ubezpieczeń przy zawieraniu umów ubezpieczenia w ramach prowadzonej przez nie działalności.

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.