Aktualności

Pocztowe TUW: Nowy udziałowiec i zmiany w zarządzie

Niemal połowa udziałów Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych trafiła do Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, który tym samym został współwłaścicielem zakładu. Wiodącym udziałowcem ubezpieczyciela pozostała Poczta Polska. Wraz ze zmianą struktury właścicielskiej doszło do roszad w składzie zarządu towarzystwa.

FSUSR został członkiem kapitałowym Pocztowego TUW, obejmując 49,54% jego udziałów. Pozostałe 50,46% nadal znajduje się w rękach Poczty Polskiej. Wskutek zmiany właścicielskiej kapitał zakładowy towarzystwa wzrósł z 27,5 mln zł do 54,5 mln zł. Firma tłumaczy, że przeprowadzona operacja ma na celu wzmocnienie pozycji Pocztowego TUW na rynku ubezpieczeń rolnych.

Następstwem przekształcania struktury właścicielskiej były zmiany w składzie władz towarzystwa. Z dniem 31 lipca Gabriel Głusek przestał pełnić funkcję członka zarządu Pocztowego TUW. Jego miejsce zajął (od 1 sierpnia) Artur Duda, który został powołany na stanowisko wiceprezesa. Menadżer zdobył doświadczenie zawodowe w Banku Polskiej Spółdzielczości, gdzie m.in. od października 2015 r. do kwietnia 2016 r. pełnił funkcję sekretarza Komitetu Inwestycji Kapitałowych. Od czerwca 2016 r. do czerwca 2017 r. był wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Domu Maklerskiego Banku BPS oraz pełnił funkcję członka rady nadzorczej BPS Leasing, gdzie od lipca do grudnia 2014 r. był także prezesem zarządu.

Artur Duda ukończył studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku metody ilościowe w ekonomii i systemy informatyczne w zakresie informatyki gospodarczej.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.