Aktualności

Play Ubezpieczenia: Nowe ubezpieczenia zdrowotne w markecie

Do mobilnego marketu Play Ubezpieczenia trafiły dwa nowe produkty zdrowotne, przygotowane wspólne z Towarzystwem Ubezpieczeń InterRisk. „Asystent astmy” i „Asystent cukrzycy” pomogą w diagnostyce dwóch najczęściej spotykanych chorób cywilizacyjnych w Polsce. Ubezpieczeni mogą liczyć na konsultacje lekarskie, specjalistyczne badania, usługę telemedyczną, refundację kosztów leków oraz zakupu sprzętu medycznego. Polisę można kupić, korzystając z aplikacji, a składka jest dołączana do comiesięcznego rachunku za telefon. Zakres ochrony zależy od wybranego wariantu.

- Współpraca z Play Ubezpieczenia to dla InterRisk większe otwarcie na młodych klientów i ich oczekiwania. Jest to również zgodne z naszą strategią, kładącą mocny nacisk na rozwój ubezpieczeń zdrowotnych – wyjaśnia Daniel Kaliszuk, członek zarządu InterRisk.

Asystent astmy i cukrzycy, to jedyne takie dedykowane ubezpieczenie na rynku. Oferta dostępna jest w wariancie niezmiennej ceny, niezależnie od wieku, płci czy stanu zdrowia ubezpieczonego. Ubezpieczenia te sprzedawane są jako niezależne produkty, a nie umowy dodatkowe do innych ubezpieczeń. – „Asystent astmy” i „Asystent cukrzycy” mają pomagać we wczesnym wykrywaniu niebezpiecznych chorób cywilizacyjnych i zapobiegać w zarodku ich dalszemu rozwojowi – tłumaczy Katarzyna Rudzka, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Osobowych i Zdrowotnych w InterRisk. – Szybkie tempo życia sprawia, że łatwo zapomnieć o profilaktyce i zlekceważyć niepokojące objawy. Bardzo pomocna jest tutaj telemedycyna, dzięki której bez wychodzenia z domu możemy sprawdzić, czy należy udać się do specjalisty i poddać określonym badaniom – dodaje.
Polisy „Asystent astmy” i „Asystent cukrzycy” dostępne są w dwóch wariantach zakresowo-cenowych: w wersji Standard (9,99 zł) oferującej pełen zakres świadczeń w niższej cenie oraz w wersji Premium (14,99 zł), w której klient za wyższą opłatą otrzymuje m.in. dodatkowe korzyści w postaci zwrotu kosztów badań i konsultacji specjalistycznych, ale również zakupu specjalistycznego sprzętu, takiego jak glukometr (w przypadku „Asystenta cukrzycy”) lub pikflometr (w przypadku „Asystenta astmy”).
- Wiele z produktów proponowanych przez Play Ubezpieczenia nie istniało dotychczas na naszym runku ubezpieczeniowym. Można zatem powiedzieć, że wspólnie z naszymi partnerami wyznaczamy nowy, nieznany dotąd kierunek w rozwoju usług ubezpieczeniowych. Jeszcze wczoraj nie było możliwości kupienia indywidualnego ubezpieczenia związanego z ryzykiem zachorowania na astmę. Dzięki Play Ubezpieczenia będzie to teraz możliwe. Zależy nam na tym, żeby nasze produkty, zarówno te już dostępne, jak i te planowane, odpowiadały na pozornie błahe potrzeby, które są jednocześnie bardzo bliskie każdemu klientowi – mówi Michał Sobolewski, dyrektor Departamentu B2C i Digitalizacji w Play.
Play Ubezpieczenia zapowiada kolejne wdrożeniaWraz z rozwojem marketu Play Ubezpieczenia planuje również koleje wdrożenia produktowe jak i rozszerzenie zakresu świadczonych dotychczas usług. Jeszcze w marcu klienci biznesowi Play, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, będą mogli skorzystać z oferty marketu Play Ubezpieczenia. W efekcie każdy taki klient Play, będzie mógł w ramach marketu nabyć dowolne indywidualne ubezpieczenie oferowane przez Play Ubezpieczenia. W drugim  kwartale uruchomiona zostanie ponadto strona www Marketu Play Ubezpieczenia.
(AW, źródło: Play Ubezpieczenia, InterRisk)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.