Aktualności

PKO Ubezpieczenia zaoferuje własne OC i AC

Grupa PKO BP rozbudowuje swoją ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych. Po niedawnym wprowadzeniu do sprzedaży polis dostarczanych przez zewnętrznych partnerów, własne produkty ochronne dla kierowców zaproponuje ubezpieczeniowe ramię grupy, PKO Ubezpieczenia.

Polisy komunikacyjna pojawiły się w sprzedaży w PKO BP we wrześniu ubiegłego roku. W ofercie banku znalazły się OC z Zieloną Kartą, Autocasco, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz  assistance. Dostawcami poszczególnych produktów ochronnych były Benefia, Proama, InterRisk, Link 4, AXA i PKO Ubezpieczenia. Ten ostatni zyskał właśnie możliwość zaoferowania własnych polis OC i AC.

Rozbudowa portfela jest możliwa dzięki decyzji Komisji Nadzoru Finansowego, która 23 kwietnia  jednogłośnie zezwoliła na zmianę rzeczowego zakresu działalności PKO TU. KNF zgodziła się na rozszerzenie wspomnianego zakresu o działalność w grupie 3 i 10 Działu II, zgodnie z załącznikiem do ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Zezwolenie dotyczące grupy 3 dotyczy ubezpieczenia casco pojazdów lądowych, z wyjątkiem pojazdów szynowych, obejmującego szkody w pojazdach samochodowych i pojazdach lądowych bez własnego napędu. Natomiast rozszerzenie działalności o grupę 10 dotyczy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej wszelkiego rodzaju, wynikającej z posiadania i użytkowania pojazdów lądowych z napędem własnym, łącznie z ubezpieczeniem odpowiedzialności przewoźnika.

- Poszukujemy dalszych czynników wzrostu, które umożliwią nam utrzymanie obecnej rentowności. Jednym z najważniejszych działań biznesowych będzie poszerzanie oferty ubezpieczeń, w tym produktów niepowiązanych z ofertą bankową – zapowiadał prezes PKO Ubezpieczenia Sławomir Łopalewski podczas prezentacji wyników ubezpieczyciela za ubiegły rok.  

PKO Ubezpieczenia w 2018 r. uzyskało wynik finansowy w wysokości 59,6 mln zł. Było to osiągnięcie znacznie przewyższające rezultat z 2017 r. Obie spółki asekuracyjne zebrały łącznie 1088 mln zł składki przypisanej brutto (+18% r/r), 501,1 mln zł w biznesie życiowym i 586,9 mln zł w majątkowym.

Udział PKO Ubezpieczenia w rynku bancassurance wyniósł ok. 13% na koniec 2018 r.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.