Aktualności

PFR: Pracodawcy zainteresowani konferencjami o PPK

Ponad sto osób wzięło udział w pierwszej z cyklu bezpłatnych konferencji poświęconych pracowniczym planom kapitałowym (PPK), która odbyła się w Warszawie 28 marca. Wśród uczestników przeważali pracodawcy, reprezentujący firmy zatrudniające ponad 250 osób. To właśnie oni jako pierwsi wdrożą nowy system długofalowego oszczędzania. Gospodarzem wydarzenia był Polski Fundusz Rozwoju, a patronatem objął je Minister Finansów.

W konferencji uczestniczyli także przedstawiciele instytucji finansowych, które będą oferować PPK, czyli zakładów ubezpieczeń, towarzystw funduszy inwestycyjnych oraz powszechnych towarzystw emerytalnych. Wszyscy oni oczekują na możliwość oficjalnej rejestracji na portalu PFR, co ma nastąpić w najbliższych tygodniach. Równolegle trwa rejestracja funduszy zdefiniowanej daty, w których będą deponowane środki oszczędzane w ramach PPK.

Gości powitał Paweł Borys, prezes PFR. Szczegóły wdrożenia PPK przedstawili Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK oraz Dariusz Selak, dyrektor ds. relacji z kluczowymi klientami w PFR Portal PPK. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się praktyczne warsztaty, które pozwoliły na zadawanie pytań i wyjaśnianie wątpliwości.


Na konferencjach mile widziani są również brokerzy i multiagenci ubezpieczeniowi oraz oczywiście ich klienci. Organizatorzy zachęcali też do korzystania z portalu www.mojeppk.pl , gdzie materiały edukacyjne są dostępne w języku polskim, angielskim i ukraińskim. Rejestracja na kolejne konferencje jest możliwa telefonicznie: 800 775 775 , a harmonogram znajduje się poniżej.

Przypominamy, że w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 13/2019 z 25 marca znajduje się dodatek „Liderzy PPK”, a w nim m.in. wywiad z Robertem Zapotocznym.

AW

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.