Aktualności

Personalia: Zmiany we władzach Concordii oraz polskich spółek MetLife

W trakcie ostatnich kilkunastu dni doszło do szeregu zmian personalnych we władzach firm ubezpieczeniowych działających na naszym rynku. Najnowsze ruchy kadrowe miały miejsce w zarządach spółek MetLife w Polsce oraz w zarządzie i radzie nadzorczej Concordii Polska TUW.

18 czerwca Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy MetLife TUnŻiR powołało do zarządu towarzystwa Magdalenę Brzozowską-Tomczyk, dyrektor Pionu Klienta Indywidualnego, oraz Justynę Dymek, dyrektor finansową. Kandydatura tej ostatniej wymaga uzyskania stosownej zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), gdyż sprawuje ona nadzór nad zarządzaniem ryzykiem w towarzystwie.

Powyższe nominacje były spowodowane złożonymi odpowiednio 17 i 18 czerwca rezygnacjami Piotra Sztraucha, obecnie VP & EMEA Controller, EMEA Finance Center of Excellence Lead, oraz Piotra Szczepańskiego, dyrektora Departamentu Produktowego z piastowanych przez nich funkcji członków zarządu. Rezygnacja pierwszego z menadżerów miała związek z jego nowymi rolami w MetLife w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Natomiast drugi 31 lipca zakończy współpracę z MetLife.

Zmiany także w PTE…Z kolei 24 czerwca rada nadzorcza MetLife PTE powierzyła funkcję prezesa Sławomirowi Tołwińskiemu, ostatnio członkowi zarządu towarzystwa. Jednocześnie podjęła decyzję o powołaniu Rafała Piotrowskiego na członka zarządu MetLife PTE od 1 sierpnia tego roku. Nominacja wymaga uzyskania stosownej zgody KNF.

…oraz ConcordiiTakże w Concordii Polska TUW doszło do zmian na najwyższych szczeblach władz. 5 lipca Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie towarzystwa powołało do jego rady nadzorczej dotychczasowego członka zarządu zakładu, Michaela Lösche. Jego nominacja była efektem rezygnacji dr Rainera Langnera z funkcji członka RN Concordia Polska TUW. W związku z desygnowaniem do rady nadzorczej Michael Lösche zrezygnował ze stanowiska członka zarządu zakładu (zajmował je od 2012 r.), a jego dotychczasowe obowiązki w zakresie zarządzania obszarem ubezpieczeń rolnych przejął Arkadiusz Wiśniewski. Z funkcji członka zarządu Concordii Polska TUW (piastowanej od 1 grudnia 2018 r.) zrezygnował również Wojciech Abłażej.

Fala zmian kadrowychRoszady we władzach polskich spółek MetLife oraz Concordii Polska TUW wpisują się w widoczną w ostatnim czasie falę zmian kadrowych na najwyższych szczeblach zakładów działających na naszym rynku. Warto przypomnieć, że 27 czerwca Grzegorz Kulik, wiceprezes zarządu spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska odpowiedzialny za obszar sprzedaży, złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Z kolei 1 lipca Aviva ogłosiła, że w związku z rezygnacją (z końcem sierpnia) dotychczasowego szefa obu spółek Santander-Aviva, Krzysztofa Charchuły, nowym prezesem towarzystw zostanie Piotr Głowski.

Biogramy: Magdalena Brzozowska-Tomczyk dołączyła do MetLife w 2014 r. jako dyrektor Sprzedaży Agencyjnej. Od 2017 r. odpowiada za Pion Klienta Indywidualnego. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W 2011 r. otrzymała odznakę „Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej” przyznaną przez prezesa Narodowego Banku Polskiego.

Justyna Dymek rozpoczęła pracę w MetLife w 2007 r. jako dyrektor Departamentu Planowania i Analiz. W 2015 r. objęła funkcję dyrektor regionalnej ds. Planowania i Analiz, a w 2017 r. powierzono jej kierowanie spółką emerytalną MetLife. Od 1 czerwca 2019 r. zajmuje stanowisko dyrektor finansowej MetLife. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Sławomir Tołwiński rozpoczął pracę w MetLife w 1998 r. W 2012 r. objął stanowisko dyrektora ds. Obsługi Klienta i Wsparcia Sprzedaży, a w 2013 r. stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu ds. Obsługi Klienta i Rachunków. Od 2014 r. pełnił funkcję członka zarządu MetLife PTE S.A. oraz dyrektora Departamentu Rozliczeń i Obsługi Klienta. Ukończył studia techniczne z tytułem magistra inżyniera oraz studia podyplomowe MBA dla inżynierów w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego.
Rafał Piotrowski rozpoczął pracę w spółce życiowej MetLife w 1996 r. Przez ponad 20 lat pełnił wiele funkcji związanych z rozwojem oferty produktowej. Od 2016 r. pełnił funkcję dyrektora Działu Rozwoju Produktów i Zarządzania Portfelem. Od 1 sierpnia obejmie stanowisko członka zarządu i dyrektora ds. Strategii MetLife PTE. Ukończył Wydział Ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim, jest absolwentem Letniej Szkoły Aktuarialnej. Był członkiem Komisji Ubezpieczeń na Życie w Polskiej Izbie Ubezpieczeń, a także członkiem wielu grup roboczych w ramach Izby.

Aktualne składy zarządówObecnie w skład zarządu MetLife TUnŻiR wchodzą: Mirosław Kisyk, prezes i dyrektor generalny oraz członkowie zarządu – Agata Lem-Kulig, dyrektor Pionu Operacyjnego, Małgorzata Milczarek-Bukowska, dyrektor ds. HR, Magdalena Brzozowska-Tomczyk, dyrektor Pionu Klienta Indywidualnego, Justyna Dymek, dyrektor finansowa. Natomiast w skład zarządu MetLife PTE wchodzą aktualnie: Sławomir Tołwiński, prezes zarządu i Krzysztof Kożuchowski, dyrektor Departamentu Inwestycji, członek zarządu.
W zarządzie Concordia Polska TUW zasiadają obecnie: Maciej Fedyna – prezes, Jakub Jacewicz, Grzegorz Kukla, Magdalena Kurpiewska, Arkadiusz Wiśniewski – członkowie.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.