Aktualności

Personalia: Zmiany w zarządzie PZU SA

Po dwóch miesiącach od powołania nowego zarządu PZU SA doszło do pierwszych zmian w jego składzie. Pod koniec ubiegłego tygodnia dwóch dotychczasowych członków władz spółki złożyło rezygnacje. Rada nadzorcza ubezpieczyciela powołała już ich następców.

18 marca rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu PZU SA złożył Przemysław Dąbrowski, który zasiadał w organie zarządczym ubezpieczyciela od grudnia 2010 r. Dzień później z fotela we władzach zakładu zrezygnował Paweł Surówka. Ten z kolei był członkiem zarządu zaledwie dwa miesiące – powołano go z dniem 20 stycznia tego roku. Obie rezygnacje miały moc obowiązującą z dniem ich złożenia i nie zawierają informacji o przyczynach ich złożenia.

Na opróżnione stanowiska rada nadzorcza spółki powołała z dniem 22 marca Sebastiana Klimka i Macieja Rapkiewicza. Powołania nastąpiły na okres wspólnej kadencji, która rozpoczęła się w dniu 1 lipca 2015 roku i która obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe. Pierwszym pełnym rokiem obrotowym kadencji jest 2016 r.

Noty biograficzne:Sebastian Klimek jest absolwentem University of North Florida – Bachelor of Business Administration in International Business. Obecnie uczestnik studiów Executive Master of Business Administration na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

W roku 2000 audytor w Dziale Bankowości KPMG Polska. W latach 2000-2001 odbył praktykę w dziale sekcji do współpracy międzynarodowej w Europie Centralnej w Jackson Associates Consulting Co. w USA. W latach 2003-2005 Internal Auditor w Philips Polska, gdzie prowadził znaczące audyty wewnątrz wszystkich Departamentów Produktowych Philipsa (Consumer Electonics, Lighting, Medical Systems) w całej Europie.

Następnie w latach 2005-2007 kontynuował karierę zawodową jako Audit Supervisor – Philips Electronics w Philips North America w USA, gdzie zarządzał dużymi projektami SoX w największych jednostkach firmy oraz przedstawiał odpowiednie rekomendacje oraz procedury do wdrożeń w spółkach handlowych i produkcyjnych według wymagań The Sarbanes-Oxley Act z 2002 r. Następnie w latach 2007-2009 pełnił kolejno funkcje Audit Manager Americas - Sector Philips Healthcare w Philips North America, menadżera projektu dla Funkcji Kadr - Sector Philips Healthcare w Philips Healthcare USA, Senior Financial Analyst w Centarli Philips Healthcare.

Od sierpnia 2009 roku do lutego 2014 roku zajmował kolejno stanowiska: Business Controller Africa - Philips Healthcare w Philips Netherlands, członka zarządu EMEA odpowiedzialnego za aspekty księgowo-finansowe oraz kontroli wewnętrznej dla sektora medycznego regionu Afryka, Transition Manager F2G EMEA - Philips Finance Operations w Philips Netherlands. Od lutego 2014 r. był dyrektorem finansowym i operacyjnym Philips na Polskę i kraje bałtyckie w Philips Polska.
Maciej Rapkiewicz ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim, studia podyplomowe z ubezpieczeń gospodarczych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, MBA Finance & Insurance na Politechnice Łódzkiej / Illinois State University, a także studia doktoranckie na Wydziale Ekonomii w Instytucie Finansów, Bankowości i Ubezpieczeń na Uniwersytecie Łódzkim.
W latach 1998-2006 był zatrudniony w PZU SA, od stycznia 2004 roku do kwietnia 2006 roku na stanowisku naczelnika Wydziału Regresów i Składki Zaległej w Biurze Windykacji.

Od kwietnia 2006 r. do października 2006 r. był prezesem zarządu ŁSSE. Następnie od listopada 2006 r. do sierpnia 2009 r. wiceprezesem zarządu (do lutego 2008 r. członkiem) TFI PZU. Od stycznia 2010 r. do marca 2010 r. pełnił funkcję dyrektora Biura Finansów TVP, a od listopada 2011 r. do czerwca 2015 r. – członka zarządu  Instytutu Sobieskiego.

Od września 2009 roku prowadzi własną działalności gospodarczą Maciej Rapkiewicz Consulting, specjalizując się przede wszystkim w doradztwie biznesowym: zarządzanie finansami, w tym: płynnością, ryzykiem, kosztami, optymalizacją finansową (w tym doradztwo przy uzyskaniu zezwolenia na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej), przygotowywaniem analiz z zakresu finansów, oceny skutków regulacji (OSR) oraz przygotowaniem projektu sekurytyzacji należności podmiotów sektora finansowego (głównie banki oraz zakłady ubezpieczeń non-life). Od września ub.r. jest też członkiem rady nadzorczej Morizon – spółki notowanej na New Connect. Od lutego 2016 r. przewodniczący rady nadzorczej Dom Invest. Do lutego 2016 roku był członkiem rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Sochaczewie (od lutego 2015 r. jako wiceprzewodniczący). Od lipca ub.r. pracownik TFI BGK, w lutym tego roku powołany na stanowisko członka zarządu.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.