Aktualności

Personalia: Tomasz Borowski w zarządzie Skandii Życie

Skandia Życie jest kolejną spółką wchodzącą w skład Vienna Insurance Group Polska, w której doszło do zmian personalnych w składzie zarządu. Nowy menedżer pojawił się też we władzach Aegon TUnŻ.

Decyzją rady nadzorczej ubezpieczyciela należącego do VIG Polska, skład zarządu Skandii Życie został poszerzony o związanego z grupą od ośmiu lat Tomasza Borowskiego. Jego nominacja ma moc obowiązującą od 1 maja tego roku. Nowy członek zarządu towarzystwa będzie odpowiedzialny za obszar administracji polis, administracji biura, IT oraz controling.

Tomasz Borowski jest związany z Vienna Insurance Group od 2008 r. Od 2012 r. kieruje Biurem Zarządu VIG Polska i Compensy, jednocześnie pełniąc funkcję rzecznika prasowego. Od 2013 roku zasiada również w zarządzie spółek Compensa Dystrybucja oraz Capitol, gdzie odpowiada za pion finansowy.

Najnowsza nominacja oznacza, że od początku maja zarząd Skandii Życie będzie pracował w następującym składzie: Paweł Ziemba – prezes, Witold Czechowski i Tomasz Borowski – członkowie zarządu.

Warto przypomnieć, że powołanie nowego członka zarządu Skandii jest kolejną roszadą kadrową do jakiej doszło ostatnio w spółkach VIG Polska. 29 kwietnia zakończyła się kadencja Michała Gomowskiego na stanowisku wiceprezesa zarządu towarzystw Compensa. Decyzją rad nadzorczych obu spółek jego miejsce zajmie od 1 lipca Rafał Mosionek, powołany 22 marca na 3-letnie kadencje na stanowiskach: wiceprezesa w spółce majątkowej oraz członka zarządu w spółce życiowej. Sam Gomowski zaangażuje się wyłącznie w prace Benefii Ubezpieczenia, w której jest wiceprezesem.

Nowa osoba w Aegon TUnŻZ kolei w Aegon TUnŻ pojawił się Gijsbert Jeuken, powołany 25 kwietnia na trzyletnią kadencję na stanowisku członka rady nadzorczej towarzystwa.
Gijsbert Jeuken jest członkiem zespołu Aegon od 2013 r., kiedy to rządzony przez niego ukraiński ubezpieczyciel życiowy Fidem Life został kupiony przez obecnego pracodawcę i zmienił nazwę na Aegon Ukraina. Wcześniej był związany z towarzystwem ubezpieczeń na życie nieistniejącej już grupy Fortis oraz bankiem ABN Amro.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.