Aktualności

Personalia: Tjeerd Bosklopper odchodzi z ING Życie

Karuzeli kadrowej na szczytach władz polskich ubezpieczycieli ciąg dalszy. Po niedawnych zmianach w AXA Polska Pramerica Życie i Genworth Financial kolejną firmą, która będzie miała nowego szefa, jest ING Życie (wkrótce Nationale Nederlanden). Rządzący dotychczas towarzystwem oraz ING Usługi Finansowe Tjeerd Bosklopper przechodzi do szefa NN Individual Life w Holandii, którym pokieruje od 1 września tego roku.

Co ciekawe, odchodzący prezes ING Życie zacznie pełnić swoją nową funkcję dokładnie w trzecią rocznicę objęcia sterów w polskim ubezpieczycielu, a informacja o jego odejściu została podana w drugą rocznicę zatwierdzenia jego nominacji przez Komisję Nadzoru Finansowego. Osoba jego następcy nie jest jeszcze znana, ale towarzystwo zapewnia, że w najbliższym czasie przedstawi KNF kandydaturę nowego szefa

Tjeerd Bosklopper pełnił obowiązki prezesa ING Życie od 1 września 2012 roku, zastępując na tym stanowisku Tomasza Bławata (KNF zatwierdziła jego nominację 2 lipca 2013 r.). Były już szef firmy przyszedł do niej ze struktur wewnętrznych koncernu, a konkretnie ze stanowiska członka zarządu w Regionie Benelux. Bosklopper dołączył do grupy ING w 1999 r. roku i od tego czasu zdobywał doświadczenie zawodowe, zajmując szereg kluczowych stanowisk, takich jak: dyrektor marketingu i sprzedaży, dyrektor zarządzania produktami, dyrektor generalny ds. marketingu i sprzedaży w Holandii, Korei i Indonezji. Ukończył studia „Business Information Technology” ze specjalizacją w Zarządzaniu Informacją oraz Zarządzaniu Międzynarodowym na Uniwersytecie w Twente w Holandii.
Dużo zmian prezesówOdejście Tjeerda Boskloppera jest kolejną w tym roku zmianą na najwyższym szczeblu zarządzania towarzystwa ubezpieczeń prowadzącego działalność w Polsce. W lutym z kierowania Allianz Polska zrezygnował Witold Jaworski, którego obowiązki pełni desygnowany do zarządu firmy obecnie Veit Stutz. W tym samym miesiącu Piotr Kuszewski, prezes TFI BGK, został dyrektorem polskiego oddziału April oraz szefem na region Europy Centralnej nadzorującym działalność ubezpieczyciela na Litwie, w Szwajcarii, Ukrainie, Rosji, Rumunii, Bułgarii, Słowenii i Turcji. 25 marca została przyjęta rezygnacja Aleksandry Widziewicz z funkcji prezes Pocztowego TUW i wiceprezes Pocztowego TUnŻ. Jej obowiązki pełni obecnie prezes Pocztowego TUnŻ Artur Olech. Z kolei starająca się o fuzję BRE Ubezpieczenia i AXA Direct AXA Polska wymieniła szefa pierwszej z firm, Pawła Zylma, na kierującego drugą Ryszarda Bocionga. Ten jednak długo nie nacieszył się nowymi kompetencjami, gdyż w czerwcu złożył rezygnację (od 1 września zastąpi go Henry de Courtois), po zastąpieniu Macieja Szwarca przez Michała Kwiecińskiego na stanowisku prezesa AXA w Polsce. Z kolei w kwietniu z kierowania Grupą Europa zrezygnował Jacek Podoba. Od sierpnia na stanowisku prezesa zastąpi go Marat Nevredtinov, dotychczasowy wiceprezes ubezpieczyciela. Natomiast w czerwcu stery Pramerica Życie przejęła dotychczasowa dyrektor Genworth Financial Aneta Podyma. Na opróżnione przez nią stanowisko powołany został Dimitris Kioukis, dyrektor zarządzający Genworth Financial w Grecji.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.