Aktualności

Personalia: Sławomir Bany nie jest już prezesem Aon Polska

Od kilkunastu miesięcy obserwujemy prawdziwą falę zmian personalnych na szczytach władz firm z branży asekuracyjnej. Długi czas dotykała ona głównie osób z zarządów towarzystw ubezpieczeń. Jednak w 2016 roku zaczęło dochodzić do roszad także w czołowych firmach brokerskich.

Najnowszą „ofiarą” personalnego tsunami jest Sławomir Bany, pełniący do niedawna funkcję prezesa zarządu Aon Polska, o którego rezygnacji z dniem 11 kwietnia poinformował jego dotychczasowy pracodawca. Przyczyn nie podano. To wydarzenie sporego kalibru, gdyż Sławomir Bany zarządzał Aon Polska przez prawie ćwierć wieku (od lutego 1992 r.!), doprowadzając firmę do pozycji wiodącego i rozpoznawalnego brokera na rynku ubezpieczeniowym w naszym kraju. Warto też przypomnieć, że od 2014 r. były już prezes był także odpowiedzialny za rozwój Aon na Ukrainie.

„W imieniu całego zespołu Aon Polska Sp. z o. o. oraz Aon Polska Services sp. z o. o. serdecznie dziękujemy Panu Sławomirowi Bany za jego poświęcenie i wkład w rozwój firmy w ciągu ostatnich 24 lat. Jednocześnie zapewniamy, że powyższa zmiana nie wpływa w żaden sposób na funkcjonowanie naszej firmy” – podał oficjalnie broker.

Nowe władze brokeraAon Polska ma już nowy zarząd. W jego skład powołani zostali: Jarosław Gniadek – Chief Broking Officer (dyrektor zarządzający), Barbara Timofiejuk – Chief Commercial Officer (dyrektor handlowa) oraz Monika Pułkownik – Chief Financial Officer (dyrektor finansowa). Z ramienia CEE (regionu Europy Wschodniej i Centralnej) brokera będzie tymczasowo wspierał Vlad Bobko, pełniący funkcję CEO i CBO (prezes i dyrektor zarządzający) Aon Risk Solutions w regionie CEE&CIS.

Wcześniej były Gras Savoye i MarshOdejście Sławomira Bany jest kolejną tegoroczną roszadą w zarządach firm brokerskich w Polsce. Już w styczniu rynek obiegła informacja o rezygnacji Artura Grześkowiaka z funkcji wiceprezesa Gras Savoye Polska. Ta decyzja personalna symbolicznie kończyła pewną epokę w historii brokera, ponieważ jego zarząd funkcjonował w niezmienionym składzie od 2004 roku. Sam Grześkowiak 1 marca zaczął pełnić funkcję prezesa Marsh Polska.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.