Aktualności

Personalia: Nowy zarząd TFI PZU

1 czerwca rada nadzorcza TFI PZU powołała do zarządu spółki Piotra Bienia oraz Marcina Wlazło. Z kolei tymczasowym następcą Tomasza Stadnika na stanowisku prezesa towarzystwa został Tomasz Kulik.

- W osobach Piotra Bienia i Macieja Wlazło do zarządu awansują światowej klasy specjaliści, którzy w znaczący sposób tworzyli sukces PZU TFI w ostatnich latach – podkreślił Paweł Surówka, przewodniczący RN TFI PZU TFI. – Jestem przekonany, że dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu Marcina Wlazło i Piotra Bienia uda się nam sprostać ambitnym celom, które PZU postawiło sobie w obrębie inwestycji w ramach nowej strategii, zarówno w odniesieniu do jakości świadczonych usług, jak i w zakresie pozyskania nowych aktywów – dodał.

Wraz z powołaniami nowych członków zarządu rada przyjęła rezygnację Tomasza Stadnika ze stanowiska prezesa zarządu TFI PZU. Pełnienie obowiązków szefa towarzystwa zostało powierzone Tomaszowi Kulikowi, dotychczasowemu członkowi zarządu TFI PZU.

Biogramy:Tomasz Kulik ma ponad 17 lat doświadczenia w pracy w instytucjach ubezpieczeniowych i finansowych. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunek Finanse i Bankowość. Członek The Association of Charted Certified Accountants (FCCA od 2006 r.). Przez większość kariery związany z Grupą Aviva (d. Commercial Union) m.in. w Aviva Europe, gdzie przez 3 lata odpowiadał za stworzenie Europejskiego Centrum Usług Finansowych i Aktuarialnych oraz wspólnego modelu operacyjnego dla obszaru Finansów Grupy. z Grupą PZU związany od 2011 roku, poprzednio na stanowisku dyrektora Biura Planowania i Kontrolingu.

Marcin Wlazło jest związany z PZU od 2011 roku, ostatnio jako odpowiedzialny za obszar instrumentów dłużnych, walut i towarów. Jako zarządzający odpowiada za fundusze PZU FIZ Forte, PZU FIZ Akord, subportfel dłużny SFIO Universum oraz aktywa Grupy PZU inwestowane w strategie stopy procentowej. Łącznie posiada 14-letnie doświadczenie jako zarządca aktywami, które przed dołączeniem do PZU zdobył m.in. w ING Investment Management i Credit Suisse Asset Management (Polska).

Piotr Bień dołączył do PZU w 2014 roku jako odpowiedzialny za rynek akcji. Posiada 10-letnie doświadczenie na rynku zarządzania aktywami. W TFI PZU zarządza funduszami PZU Akcji Krakowiak, PZU FIZ Akcji Focus, PZU Akcji Spółek Dywidendowych, subportfelem akcyjnych funduszy PZU Stabilnego Wzrostu Mazurek oraz aktywami Grupy PZU inwestowanymi w strategie akcyjne. Przed dołączeniem do PZU był odpowiedzialny za zarządzanie portfelem akcji ING PTE SA.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.