Aktualności

Personalia: Kadrowe trzęsienie ziemi

Proces rotacji kadr we władzach towarzystw ubezpieczeń działających w Polsce nawet na moment nie traci rozpędu. W ostatnich dniach doszło do roszad w zarządach Allianz, Aegon TUnŻ, UNIQA, InterRisk i Link4.

4 lipca weszły w życie zmiany personalno-organizacyjne we władzach spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska. Ich celem jest poprawa efektywności organizacyjnej towarzystw grupy. I tak Jerzy Visan, dotychczasowych członek zarządu i wiceprezes odpowiedzialny za Pion Sprzedaży (pełnił tę funkcję od końca lutego ubiegłego roku), opuścił szeregi firmy. Jego obowiązki przejmie Krzysztof Szypuła, wiceprezes odpowiedzialny za Pion Ubezpieczeń Osobowych i Zdrowotnych. Ale za to utraci część dotychczasowych kompetencji.

Krzysztof Szypuła zachowa odpowiedzialność za Wydział Zarządzania Projektami, Departament Bancassurance i Affinity i Departament Sieci Doradców Ubezpieczeń na Życie. Natomiast wszystkie procesy i zespoły związane z zarządzaniem produktami i wyceną ryzyka, które do tej pory znajdowały się w Pionie Ubezpieczeń Osobowych i Zdrowotnych, przejmie Grzegorz Kulik, dotychczasowy wiceprezes odpowiedzialny za Pion Ubezpieczeń Indywidualnych i Korporacyjnych.

Innym efektem wspomnianych zmian będzie zmniejszenie liczby członków zarządów TUiR Allianz Polska i TUŻ Allianz Polska. Do tej pory we władzach obu spółek zasiadało 6 osób. Teraz zarządy będą liczyły 5 członków.

Nowy menadżer w AegonZmiany nastąpiły też we władzach Aegon TUnŻ. 1 lipca zarząd towarzystwa zasilił Jan Zimowicz. Na nowym stanowisku będzie odpowiadać za sprzedaż i marketing.
- Jednym z naszych celów jest wzmocnienie lojalności klientów i koncentracja na rozwoju poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań finansowych oraz rozwój kanałów cyfrowych i nowych technologii. Dlatego cieszę się, że do zarządu naszej firmy dołączy osoba, która łączy kompetencje sprzedażowe i marketingowe z rynku finansowego z wiedzą i doświadczeniem w obszarze nowoczesnych technologii i konsultingu – powiedział Michał Biedzki, prezes zarządu Aegon TUnŻ.

Przed dołączeniem do Aegon Polska Jan Zimowicz od 2014 r. pracował w Nationale-Nederlanden (wcześniej ING Życie) jako dyrektor marketingu i członek zarządu. Był odpowiedzialny za kampanie marketingowe, zarządzanie marką (m.in. koordynację rebrandingu ING na Nationale-Nederlanden), rozwój produktów, sprzedaż i retencję klientów, badania i rozwój CRM oraz PR. Wcześniej pełnił stanowiska kierownicze m.in. w Oracle, gdzie w latach 2011-2014 był dyrektorem ds. strategii na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, w Credit Agricole Bank Polska, w którym pełnił funkcje menadżera Zespołu Procesów Biznesowych oraz dyrektora Departamentu Wsparcia Sprzedaży i Rozwoju Biznesu, a także w firmie Accenture.

Jan Zimowicz jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Politechniki Warszawskiej, London Business School, HEC Paris i Norwegian School of Economics. Posiada również tytuł Executive MBA zdobyty w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Link4 bez prezesaWraz z początkiem wakacji kolejny ubezpieczyciel stracił prezesa. Jak poinformował „Puls Biznesu”*, Tomasz Tarkowski, któremu Walne Zgromadzenie PZU SA odmówiło udzielenia absolutorium z wykonania obowiązków w zarządzie spółki za rok 2015, złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Prezesem Link4 był przez niecałe cztery miesiące. Z kolei z zarządu UNIQA odeszła Małgorzata Michalak-Bartkowiak. Natomiast szeregi organu zarządczego InetrRisk zasilił Piotr Karda.

*Twitter.com/MGawrychowski, „Puls Biznesu” z 1 lipca, MGA „Zmiany w zarządach Allianz i Aegon Polska”:
http://www.pb.pl/...
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.