Aktualności

Personalia: Artur Olech odszedł z Ubezpieczeń Pocztowych

Rady nadzorcze Pocztowego TUW oraz Pocztowego TUnŻ podjęły decyzję o odwołaniu z dniem 18 lipca Artura Olecha z funkcji prezesa zarządu obu towarzystw. Wcześniej były już szef ubezpieczycieli po konsultacji oddał się do dyspozycji właściciela. Artur Olech opuścił też Grupę Poczty Polskiej.

„Chciałbym podkreślić, że ostatnie 2 lata uważam za fascynujący czas i projekt. W ekspresowym tempie kilku miesięcy powołano do życia Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. To najszybszy ubezpieczeniowy start-up na rynku, który po kilku miesiącach pozyskał kilkadziesiąt tysięcy klientów. Nastąpiła pełna biznesowa, procesowa, produktowa i operacyjna integracja TUW i PTUnŻ – tworząc nowoczesne Ubezpieczenia Pocztowe” – napisał Artur Olech w oświadczeniu przesłanym „Gazecie Ubezpieczeniowej”.

Były prezes podkreślił również, że „po 12 miesiącach wspólnej działalności nie tylko uzyskaliśmy bardzo wysoką i rentowność biznesu w Pocztowym TUW, ale także łączne wyniki finansowe obu spółek majątkowej i życiowej są już dodatnie. Stworzony przez ten okres unikalny model biznesowy pozwolił wykreować nową, w pełni polską instytucję finansową, która może pełnić ważną systemowo rolę na rynku.

„Świętym prawem właściciela jest dobór ludzi do realizacji wizji i strategii” – zaznaczył Artur Olech. Życzył też swojemu następcy i nowemu zarządowi „wielu sukcesów i cennych inspiracji”. Dodał jednocześnie, że trzyma kciuki za projekt Ubezpieczeń Pocztowych i jest dumny że mógł w nim uczestniczyć.

Artur Olech był związany z ubezpieczeniowym biznesem Poczty Polskiej (i całą grupą) od 1 września 2014 r., kiedy to objął funkcję prezesa spółki celowej Pocztowe Życie oraz szefa projektu uruchomienia operacyjnego towarzystwa ubezpieczeń na życie – Pocztowego TUnŻ, które działa od początku 2015 r. Z kolei 26 marca 2015 r. przejął obowiązki prezesa Pocztowego TUW po rezygnacji dotychczasowej szefowej towarzystwa, Aleksandry Widziewicz.

Wcześniej (od końca 1998 r.) był związany z Grupą Generali. W 2003 r. został członkiem zarządu Generali PTE. Na przestrzeni kolejnych lat zasiadał w zarządach spółek ubezpieczeniowych grupy oraz Generali Finance. Od listopada 2010 r. do stycznia 2014 r. pełnił funkcję prezesa zarządu spółek Generali w Polsce.
Artur Olech jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Prawa i Administracji) i Szkoły Głównej Handlowej (Finanse i Bankowość). Ukończył także szereg szkoleń menedżerskich.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.