Aktualności

„Osiemnastka” Kongresu Brokerów

Dziś rozpoczyna się Kongres Brokerów. Hasłem przewodnim tegorocznej, osiemnastej już edycji spotkania w hotelu Ossa będzie „Konkurencja i konkurencyjność na rynku ubezpieczeniowym”.

Jednym z głównych akcentów Kongresu Brokerów będzie seminarium naukowe zatytułowane „Konkurencja i współpraca w ubezpieczeniach – problemy i rozwiązania”. W jego trakcie wybitni eksperci świata nauki: prof. Jan Monkiewicz, prof. Tadeusz Szumlicz, prof. Jacek Lisowski i prof. Irena Jędrzejczyk omówią powyższy temat pod kątem instytucjonalnym, ekonomiczno-społecznym, finansowym i międzynarodowym. Podczas tegorocznego spotkania tradycyjnie zostaną również wręczone nagrody Fair Play przyznawane towarzystwom, które w biznesie przestrzegają zasad fair-play i traktują swoich klientów jak partnerów.

Tytuł „Fair Play” przyznawany jest od 2000 r. w dwóch kategoriach: towarzystwo majątkowe oraz towarzystwo życiowe. Wybór jest dokonywany w oparciu o anonimowe ankiety wypełniane przez brokerów ubezpieczeniowych, gdzie ocenie poddawane są różne kryteria, m.in. oferta, serwis sprzedażowy i likwidacja szkód. Na podstawie wspomnianych ankiet wybrani zostają ubezpieczyciele uznani za najlepszych we współpracy w danym roku.

Innymi istotnymi akcentami Kongresu Brokerów będą również: spotkanie brokerów zatytułowane „IMD II a konkurencyjność brokerów. Zasady konkurencji w pośrednictwie ubezpieczeniowym” oraz organizowana przez SALTUS Ubezpieczenia debata pod hasłem „Masowe ubezpieczenia zdrowotne – rewolucja czy ewolucja?”. Uczestnicy wydarzenia wezmą też udział w dwóch panelach dyskusyjnych. Podczas pierwszego z nich, organizowanego przez KUKE, paneliści podejmą próbę odpowiedzi na pytanie o rolę współczesnego ubezpieczyciela w gospodarce – czy jest on animatorem, czy też może tylko zwykłym naśladowcą trendów gospodarczych. Z kolei panel nr 2 pod auspicjami InterRisk będzie poświęcony właściwej metodzie budowania specyfikacji przetargowych w kontekście wojny cenowej.

Gośćmi specjalnymi Kongresu Brokerów będą prof. Jerzy Buzek oraz prof. Witold Orłowski, specjalny doradca Komisji Europejskiej ds. Budżetu. Ten drugi wystąpi z prelekcją zatytułowaną „Polski rynek ubezpieczeniowy w nadchodzącej dekadzie: wzrost i walka konkurencyjna”. Uczestnicy spotkania będą mieli również możliwość wzięcia udziału w prezentacji Mondial Assistance pt. „Rynek usług assistance widziany oczami klientów” oraz prezentacji Business Online Services, podczas której przedstawiony zostanie kompleksowy system IT do zarządzania sprzedażą dla brokerów ubezpieczeniowych.

Z okazji XVIII Kongresu Brokerów „Gazeta Ubezpieczeniowa” nr 21 z datą wydawniczą 26 maja została przygotowana w formie wydania specjalnego pt. BROKER.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.