Aktualności

Nowi szefowie Pramerica Życie i Genworth Financial

Pramerica Życie i Genworth Financial to kolejni ubezpieczyciele, którzy w tym roku zyskali nowych szefów. Od 1 czerwca pierwszą z firm pokieruje związana ostatnio z tą drugą Aneta Podyma, która jednocześnie będzie pełnić funkcję dyrektor generalnej spółki. Na opróżnione przez nią stanowisko powołany został Dimitris Kioukis, dyrektor zarządzający Genworth Financial w Grecji

Dotychczas obowiązki prezesa Pramerica Życie pełniła Helena Gosk, dyrektor ubezpieczeń grupowych. Z dniem mianowania nowego dyrektora generalnego i prezesa zarządu powierzono jej funkcję dyrektora ubezpieczeń grupowych i bancassurance w Pramerica. Ponadto Helena Gosk została mianowana wiceprezesem zarządu spółki. Bezpośrednim przełożonym Anety Podymy jest James Weakley, prezes regionalny na Europę i Amerykę Łacińską w Międzynarodowym Dziale Ubezpieczeń Prudential Financial Inc.’s (PFI).

- Aneta wnosi do Pramerica innowacyjne myślenie i bogate doświadczenie w rozwijaniu biznesu – stwierdził James Weakley. – Ma imponujące osiągnięcia w branży finansowej, a ponieważ szczególną wagę przykłada do obsługi klienta oraz wyników sprzedażowych, jest idealną osobą, aby pomóc nam wzmocnić pozycję spółki na polskim rynku ubezpieczeń na życie – dodał.

- Dołączam do zespołu Pramerica z radością – wiem, że jest to dobrze zarządzana spółka, zbudowana na fundamencie wysokiej jakości obsługi klientów. Cieszę się, że będę mogła wykorzystać w Pramerica swoje umiejętności i dotychczasowe doświadczenie, zamierzam dbać o dalszy rozwój spółki na rynku – powiedziała Aneta Podyma. Jej nominację na stanowisko prezesa musi jeszcze zatwierdzić Komisja Nadzoru Finansowego.

Przed dołączeniem do Pramerica Życie nowa prezes pracowała w Genworth Financial, gdzie od 2013 r. pełniła funkcję dyrektora zarządzającego na Polskę, Czechy, Słowację i Węgry. Po jej odejściu spółka powołała na opróżnione stanowisko Dimitrisa Kioukisa, dyrektora zarządzającego Genworth Financial w Grecji (będzie pełnił obie funkcje). Nadzór nad polskimi operacjami firmy pozostał w rękach Carlo Cortella, dyrektora zarządzającego Genworth w Regionie Południowej i Wschodniej Europy.

- Przynoszę ze sobą lata doświadczeń w naszej organizacji, włączając ostatnie 7 lat, podczas których byłem szefem greckiego oddziału Genworth Financial. Polski rynek ubezpieczeniowy stale się rozwija, co niesie za sobą coraz to nowe możliwości. Jako lokalny zespół jesteśmy gotowi, aby te możliwości przekuć na wartość dodaną dla naszych klientów i partnerów biznesowych – powiedział Dimitris Kioukis.

Wcześniej Aneta Podyma była związana z AXA TFI, gdzie pełniła funkcję dyrektora generalnego, prezesa zarządu i przewodniczącego komitetu ds. zarządzania ryzykiem, funduszem BlackRock, gdzie kierowała operacjami w Polsce i pracowała w banku inwestycyjnym Merrill Lynch (1999-2006). Nowa szefowa Pramerica Życie ukończyła studia na Wydziale Zarządzania i Administracji na Uniwersytecie CNAM w Paryżu. Studiowała również filologię angielską na paryskiej Sorbonie oraz filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Biegle włada językiem angielskim i francuskim.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: Pramerica Życie, Genworth Financial)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.