Aktualności

Nationale-Nederlanden: UOKiK zgodził się na przejęcie DK Notus

22 czerwca Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wyraził zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Nationale-Nederlanden TUnŻ stu procent akcji Domu Kredytowego Notus (Notus Doradcy Finansowi). Ubezpieczyciel zapewnił, że transakcja nie oznacza zmiany marki przejętego podmiotu ani modelu jego działalności jako niezależnego doradcy finansowego.

- Cieszy nas tak szybka i pozytywna decyzja wydana przez UOKiK. Rozpoczynamy teraz prace nad stworzeniem biznesowego modelu współpracy, który pozwoli umocnić pozycję Domu Kredytowego Notus jako czołowego doradcy finansowego w Polsce. Przed nami bowiem okres, który przyniesie obu firmom wiele korzyści ze względu na nowe perspektywy do wzrostu i budowania przewagi konkurencyjnej – powiedział Wojciech Sass, prezes Nationale-Nederlanden.

- To dla nas bardzo ważny moment. Teraz będziemy mogli przystąpić do realizacji planów związanych z realizacją strategii rozwoju Notus Doradcy Finansowi i umacniać silną pozycję firmy na rynku doradztwa finansowego. Przede wszystkim będziemy dążyć do rozbudowy oferty, aby klienci otrzymywali u nas kompletne doradztwo w zakresie finansów – zaznaczył Robert Pepłoński, prezes zarządu Notus Doradcy Finansowi.

Nationale-Nederlanden TUnŻ podpisało umowę z akcjonariuszami Domu Kredytowego Notus 17 maja tego roku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, transakcja ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie tego roku. Ubezpieczyciel czekał na zgodę UOKiK na przejęcie niecałe cztery tygodnie – odpowiedni wniosek trafił bowiem do Urzędu 1 czerwca. Teraz partnerzy mają wspólnie wypracować biznesowy model optymalnej współpracy. Partnerstwo z Notus Doradcy Finansowi zapewni Nationale-Nederlanden dostęp do ponad 600 doradców finansowych w oddziałach zlokalizowanych w największych miastach w Polsce.

Ubezpieczyciel zapewnia, że transakcja nie wpłynie na bieżącą działalność firmy doradztwa finansowego, jak również jej markę.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.