Aktualności

Marsh: Dobry rok dla ubezpieczeń transakcyjnych

W ubiegłym roku inwestorzy jeszcze częściej niż w roku ubiegłym używali ubezpieczeń jako narzędzia wspierającego transakcje fuzji i przejęć. Region Azji-Pacyfiku zanotował w tym obszarze rekordowy wzrost – wynika z najnowszego raportu Marsh poświęconego ubezpieczeniom transakcji fuzji i przejęć.

- W skali globalnej był to bardzo dobry rok dla inwestorów strategicznych oraz funduszy private equity (PE). Liczba transakcji przełożyła się na 32% wzrost liczby uplasowanych przez Praktykę PEMA* Marsh polis transakcyjnych (450 polis uplasowanych w ub.r.,+32% r/r). Limity sumy ubezpieczenia w ujęciu łącznym również wzrosły o 45% (do 11,22 mld USD – AM), na co wpływ miały większa liczba zamkniętych w 2015 roku transakcji oraz fakt, że kupujący decydowali się zwykle na wyższy limit sumy ubezpieczenia względem wartości kupowanej spółki** – mówi Małgorzata Splett, lider praktyki Fuzje i Przejęcia Marsh Polska.

Małgorzata Splett przyznaje, że w Polsce, podobnie jak w skali globalnej, Marsh uplasował więcej polis niż rok temu, a w tym gronie znalazły się również – obok typowych ubezpieczeń transakcyjnych (warranty and indemnity insurance) – polisy ryzyk znanych (głównie ryzyko podatkowe) oraz tytułu prawnego (title insurance). Nie ujawniła jednak bardziej szczegółowych danych.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 16 z datą wydawniczą 19 kwietnia.

***

*Private Equity and M&A
**Enterprise Value
AM, news@gu.com.pl
(źródło: Marsh)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.