Aktualności

Mariusz Wichtowski odebrał nagrodę Człowieka Roku Ubezpieczeń 2015

Już po raz 14. redaktor naczelna „Gazety Ubezpieczeniowej” dr Bożena M. Dołęgowska-Wysocka wręczyła tytuł „Człowieka Roku Ubezpieczeń”. Mariusz Wichtowski, prezes Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, odebrał nagrodę podczas uroczystości z okazji XXV-lecia Biura.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele rządu, instytucji rządowych i samorządowych, środowisk naukowych oraz bardzo liczni ubezpieczeniowcy, a także pracownicy PBUK, niektórzy z kilkudziesięcioletnim stażem pracy w Biurze (przypomnijmy, że korzenie PBUK sięgają jeszcze lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy Polska dołączyła do Systemu Zielonej Karty). Wśród gości znaleźli się Jan Grzegorz Prądzyński i Andrzej Maciążek, czyli prezes i wiceprezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, Rzecznik Finansowy – prof. dr hab. Aleksandra Wiktorow, przewodnicząca Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – Elżbieta Wanat-Połeć, dyrektor Katarzyna Przewalska z Ministerstwa Finansów oraz wiele innych znamienitych przedstawicieli naszej branży.

W wydarzeniu wzięli udział również niektórzy dotychczasowi laureaci tytułu Człowiek Roku Ubezpieczeń:
Prof. Dr hab. Jan Monkiewicz
Prof. Dr hab. Tadeusz Szumlicz
Adam Sankowski – prezes Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych
Jacek Kliszcz – b. prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych
dr Józef Zych – marszałek senior Sejmu VII Kadencji, a obecnie doradca PIU
Roger Hodgkiss – członek zarządu PZU
Franza Fuchsa, kierującego grupą VIG w Polsce, godnie reprezentował prezes Compensy Artur Borowiński.

Odczytując treść Dyplomu dla Człowieka Roku Ubezpieczeń 2015 redaktor Dołęgowska-Wysocka powiedziała, że punkt ostatni, o cechach charakteru Laureata, powinien być na pierwszym miejscu: – Mariuszu, jesteś dobrym,  głębokim i powszechnie lubianym człowiekiem w naszym ubezpieczeniowym środowisku. Gratuluję Tobie, ale i Twojemu wspaniałemu zespołowi ludzi PBUK!

Z laudacją wystąpiła także dyr. Katarzyna Przewalska w imieniu ministra finansów, prof. Aleksandra Wiktorow od zespołu Rzecznika Finansowego, Jan Grzegorz Prądzyński ze strony Polskiej Izby Ubezpieczeń oraz Adam Sankowski, prezes PIPUiF.

Była także mowa, która wzbudziła salwę śmiechu i oklaski: - Proszę o 10 sekund prywaty – rzekła na zakończenie części oficjalnej red. Wysocka. – To prawda, że mogę w tym roku przejść na emeryturę, ale nie przechodzę, nie szukam inwestora do „Gazety Ubezpieczeniowej”, ani jej nie sprzedaję! :)

Szczegółową fotorelację z wydarzenia opublikujemy w „Gazecie Ubezpieczeniowej” z 15 marca 2016 r.
(AW, źródło: gu.com.pl, fot. Grzegorz Wełnicki)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.