Aktualności

Mariusz Wichtowski nagrodzony

Mariusz Wichtowski, prezes Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, został Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2015.

Tytuł ten, 14. z kolei, „Gazeta Ubezpieczeniowa” nadała za:
- wieloletnią pracę prezesa Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych,
- integrowanie środowiska ubezpieczeniowego i reprezentowanie w organizacjach międzynarodowych,
- uwieńczoną sukcesem Prezydencję w latach 2010–2015 w Radzie Biur, zrzeszającej 47 rynków ubezpieczeniowych,
- popularyzowanie problematyki ubezpieczeniowej, zwłaszcza wskazywanie na konsekwencje rozwiązań prawnych,
- dbałość o równowagę między interesami poszkodowanych, ubezpieczających i ubezpieczycieli,
- osobiste cechy charakteru: otwartość, szczerość, koncyliacyjność, sprawiające, że jest człowiekiem powszechnie szanowanym i lubianym.
Wręczenie Laureatowi nagrody – obrazu autorstwa Alfreda Wysockiego, nastąpi podczas uroczystości z okazji 20-lecia Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, która odbędzie się pod koniec lutego br.

dr Bożena M. Dołęgowska-Wysocka

Mariusz Wichtowski – prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest prezesem zarządu Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Karierę zawodową rozpoczął w 1979 r. w Oddziale TUiR WARTA SA w Poznaniu od stanowiska referenta ds. odszkodowań. Od 1990 r. był dyrektorem Biura Zarządu Wielkopolskiego Banku Kredytowego SA, a następnie wiceprezesem zarządu Towarzystwa Ubezpieczeniowego TUK SA (potem PTU SA), a od 1996 r. prezesem TU Gerling Polska SA; współtworzył i był pierwszym prezesem TU Gerling Polska Życie SA, jak również współtworzył towarzystwo FIAT Ubezpieczenia Majątkowe SA (potem Benefia). Był stypendystą Monachijskiego Towarzystwa Reasekuracyjnego. Od 1996 do 2005 r. był członkiem, a także przewodniczącym Rady Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Od 1996 do 2000 r. był przewodniczącym Rady Polskiego Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych. Począwszy od 2000 r., działa w strukturach Rady Biur zrzeszającej Biura Narodowe Systemu Zielonej Karty, organy odszkodowawcze, fundusze gwarancyjne i centra informacyjne, działając w komitetach zarządczych Rady Biur, w tym Zarządzającego Systemu Zielonej Karty oraz Komitetu Koordynacyjnego Systemu ochrony gości. W latach 2010–2015 Prezydent Rady Biur – organizacji zrzeszającej 47 rynków ubezpieczeniowych. Jest członkiem Rady Rozwoju Rynku Finansowego. Jest autorem publikacji w zakresie Systemu Zielonej Karty oraz systemu dyrektyw europejskich odnośnie do ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, jak też prawa ubezpieczeniowego w Polsce.

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.