Aktualności

Lloyd’s: Realizacja strategii Vision 2025

Lloyd’s podał szczegóły swojego nowego Korporacyjnego Modelu Operacyjnego (COM), który ma umożliwić bardziej sprawne i skuteczne realizowanie strategii Vision 2025 określającej rynek Lloyd’s jako globalne centrum specjalistycznych ubezpieczeń i reasekuracji.

Wchodzący w życie z dniem 1 stycznia 2017 r. COM umożliwi Lloyd’s intensywniejsze skupienie się na zasadniczych działaniach: ochronie, promowaniu i zapewnianiu usług rynkowi Lloyd’s. Jedną z najważniejszych zmian w ramach nowego modelu operacyjnego jest powołanie nowego zespołu kontroli syndykatów w dziale zarządzania wydajnością (Performane Management) Lloyd’s kierowanym przez Jona Hancocka. Zespół pod kierunkiem Petera Montanaro powstanie z połączenia zespołów nadzorujących, pracujących bezpośrednio z managing agentami.

Pozostałe kluczowe zmiany to: integracja istniejących zespołów odpowiedzialnych za klienta i prawidłowość przebiegu operacji, pod kierunkiem Paula Brady’ego, w ramach działu zarządzania wydajnością, zestrojenie działań regulacyjnych i compliance w dziale ryzyka i regulacji kierowanym przez dyrektora ds. ryzyka Hilary Weaver, aby skupić konieczną kontrolę regulacyjną w jednej funkcji, utworzenie nowego zespołu innowacji pod kierunkiem Trevora Maynarda w kierowanym przez Vincenta Vandendaela dziale handlowym (poprzednio Global Markets), skupiającego się na rozwoju i wprowadzaniu innowacji, oraz konsolidacja działań związanych z gromadzeniem i analizą danych w DataLab, ośrodku eksperckim pod kierunkiem Helen Crooks w kierowanym przez Shirine Khoury-Haq dziale operacyjnym.

– Te zmiany mają nam ułatwić odgrywanie roli, jakiej oczekuje rynek, mianowicie zapewnianie ochrony, promowanie i dostarczanie usług, których potrzebują jego uczestnicy – powiedziała dyrektor generalna Inga Beale. – Nowa struktura i rozmaite inicjatywy pozwolą nam w następnych latach działać sprawniej i skuteczniej, dzięki jasno sprecyzowanym ścieżkom wewnątrz korporacji, uniknięciu duplikowania funkcji i daniu swobody zespołom w rozwiązywaniu problemów i wykorzystywaniu możliwości. W ten sposób Lloyd’s pozostaje w centrum globalnych ubezpieczeń i reasekuracji.
AC, am

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.